Главі Антимонопольного комітету Кириленку оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56 мільйонів

Правоохоронці оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень та декларуванні недостовірної інформації чинному очільникові державного органу зі спеціальним статусом.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Джерело hromadske у правоохоронних органах уточнило, що йдеться про голову Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка.

Досудове розслідування встановило, що у 2020–2023 роках він, ще на посаді керівника Донецької обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

Як кажуть правоохоронці, серед набутого посадовцем майна:

7 квартир у містах Київ та Ужгород загальною площею 688,5 м²;
будинок на понад 220 м² та 2 земельні ділянки під Києвом;
2 гаражних бокси;
6 машино-місць;
3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 м²;
автомобіль BMW Х3.
Загальна вартість активів сягнула 61,7 млн гривень. Водночас законні доходи посадовця та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

Главі Антимонопольного комітету оголосили підозру
НАБУ і САП
Главі Антимонопольного комітету оголосили підозру
НАБУ і САП
Главі Антимонопольного комітету оголосили підозру
НАБУ і САП
Надалі, щоби приховати факт незаконного збагачення, посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Його дії кваліфікували за двома статями Кримінального кодексу України:

ст. 368-5 — незаконне збагачення;
ч. 2 ст. 366-2 — декларування недостовірної інформації.

Журналісти «Схем» виявили, що родина голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом 2020-2023 років придбала нерухомість та автівки загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень. На той момент посадовець очолював Донецьку обласну адміністрацію.

Здебільшого майно оформлене на родичів дружини Кириленка. Він стверджує, що джерело статків — стартовий капітал родини, сформований у 1990-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини нібито вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці.

Після відкриття кримінального провадження Кириленко заявив, що «надасть усе, що від нього вимагатиметься, для всебічного та об’єктивного розслідування». Окрім того, після цього він подав декларацію, у якій вказав 4-кімнатну квартиру в Києві, але не вказав авто, що належить його тещі.

Згодом Національне агентство з питань запобігання корупції пообіцяло провести моніторинг способу життя голови Антимонопольного комітету.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *