Державні зрадниці Повалій і Лорак досі залишаються народними артистками України

Державні зрадниці, так звані співачки Повалій і Лорак досі залишаються народними артистками України.

“Такі відзнаки закріплюють певний статус і надають їхнім володарям деякі переваги. Наприклад, різноманітні надбавки до пенсій або зарплат у державних установах. А ще народні артисти мають право бути похованими на Байковому цвинтарі у Києві — тож Повалій і Лорак усе ще можуть повернутися в Україну та скористатися цим бонусом, – пише hromadske.

-Нині, відповідно до закону, позбавити артиста державних нагород може лише Президент України — і тільки у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду.

СБУ місяць тому оголосила Таїсії Повалій заочну підозру, проте вироку суду ще не було. Про підозру Ані Лорак інформації наразі немає. І хоч від жовтня 2022 року указом Зеленського проти обидвох зрадниць введені санкції, цих кроків від держави недостатньо”.

Потрібен відповідний закон для позбавлення почесних звань.

Читайте також: Короновані на владу і привілеї

Як пише hromadske, “Верховна Рада в різний час подавала ініціативи, покликані позбавити артистів-зрадників звань народних депутатів. Проєкт закону №8374, підготовлений комітетом Микити Потураєва, пройшов перше читання рік тому, в березні 2023-го. Але далі не просунувся.

Джерело hromadske в Раді розповіло, що кісткою в горлі тоді стала депутатська група «За життя та мир» (колишня ОПЗЖ), яка погрожувала, що не буде голосувати за інші важливі ініціативи, якщо ухвалять цю. Мовляв, фракція дуже хвилювалася, щоб у їхнього представника — Юрія Бойка — після ухвалення закону не відібрали звання Героя України. Хоча, як пояснює співрозмовник, за чинною редакцією закону його позбавили б відзнаки лише у разі потрапляння під санкції.

Так, пропонований профільним комітетом законопроєкт додає до переліку підстав для позбавлення звань саме застосування санкцій. Там також вказано, що позбавлена державної нагороди людина втрачає право на відповідні пільги.

Читайте також: Хто за те, щоб позбавити нагород московську шушваль?

Проєкт закону вже давно готовий до другого читання, — сказав hromadske один з його ініціаторів, депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин. Він уточнює, що для подальшого руху бракує політичної волі. Насамперед — з Офісу президента. Тож без суспільного тиску він навряд чи найближчим часом потрапить у порядок денний. Ми звернулися по коментар до ОП, але відповіді поки що не отримали.

“…На найближчому засіданні комітету з інформполітики депутати точно порушуватимуть це питання, — зазначив hromadske член комітету Микола Княжицький. Він є противником присвоєння будь-яких звань і свого часу пропонував ініціативу щодо їхнього повного скасування. Але тоді, згадує, забракло політичної волі для її підтримки.

Читайте також: Нарешті позбавлено генеральських звань і нагород групу зрадників. “Український репортер” вимагав цього упродовж чотирьох років

«Зараз, безумовно, потрібно скасувати надання будь-яких звань артистам. Це може абсолютно спокійно зробити Офіс президента», — переконаний Потураєв.

За перегляд системи відзначень званнями «заслужених» і «народних» виступає й тимчасовий виконувач обовʼязків міністра культури Ростислав Карандєєв. Він вважає це «певним архаїзмом» і додає, що це «не сприяє мотивації до зростання професійного рівня українських митців».

Малюнок Андрія Петренка.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *