Україна висилає російських дипломатів

У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері Україна в координації з країнами ЄС ухвалила рішення про видворення 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Про це повідомив Президент Петро Порошенко у своєму Фейсбуку

“У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами і трансатлантичними союзниками та в координації з країнами ЄС ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо, як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто заморожені”, – зазначив Президент.

У понеділок після обіду прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повідомив, що Нідерланди висилають з країни двох працівників російських спецслужб.

Про це пише De Telegraaf із посиланням на лист прем’єр-міністр Нідерландів Марка Рютте до верхньої палати парламенту Нідерландів.

“У листі, адресованому верхній палаті парламенту Нідерландів, уряд вирішив, після проведення консультацій з партнерами й союзниками, вислати за короткий час двох російських працівників спецслужб, які працюють у Нідерландах”, – йдеться у повідомленні.

Він додав, що їм буде надано два тижні для від’їзду, та зазначив, що російську сторону буде поінформовано 26 березня.

Данія також вирішила вислати двох дипломатів.

Чеська Республіка висилає трьох співробітників російського дипломатичного корпусу як крок у відповідь на отруєння у Великій Британії екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки. Про це повідомляє Radio Praha.

Як повідомив прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, “це є вираженням солідарності з Великою Британією”.

Глава чеського уряду також підкреслив, що “Росія перейшла всі межі”, коли назвала Чехію можливою країною виробництва отруйної речовини “Новачок”, використаної для нападу в Сполученому Королівстві.

Президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що в понеділок, 26 березня, 14 країн-членів Євросоюзу вирішили вислати деяких російських дипломатів у відповідь на застосування Росією бойової хімічної речовини в британському Солсбері.

Німеччина, Франції та Польща висилають по чотири російських дипломати, Сполучені Штати – 60.

Що стосується вислання 12 представників спецслужб з Місії РФ при ООН, у Держдепі підкреслили, що вони “зловживали своїми правами на проживання” в Сполучених Штатах.

“Сполучені Штати закликають Росію визнати  відповідальність за свої дії та продемонструвати світові, що вона здатна виконувати свої міжнародні зобов’язання й обов’язки як члена Ради Безпеки ООН для підтримки міжнародного миру й безпеки”, – наголошується в заяві.

Фото “Українського репортера”

На цю тему читайте також тут:

РФ звинуватили у незаконному застосуванні сили на території Великої Британії. Російських дипломатів висилають 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *