Де в Україні найкраще жити. Рейтинг обласних центрів

Жителів 24 міст України (Київ і всі обласні центри, Маріуполь на Донеччині, Сєвєродонецьк на Луганщині) попросили дати оцінку стану доріг, тротуарів, вуличного освітлення, громадського транспорту, медичних і освітніх закладів, водопостачання, каналізації, чистоті вулиць і багато чого іншого (загалом 22 позиції) в своєму місті. Опитування, яке провела Соціологічна група «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту, дало доволі несподівані результати. 

Найбільше якістю обслуговування і послуг у своєму місті задоволені жителі Вінниці, Луцька і Харкова, а найбільше претензій до міської влади у мешканців Херсона, Чернівців і Ужгорода. Загалом саме вінничани мають найменше претензій до міської влади та комунальних послуг.

Цікаво, що такі туристичні столиці як Київ, Львів і Одеса нічим хорошим себе не проявили. З цієї “трійки” лише Київ і Львів по одному разі опинилися серед лідерів рейтингу.

Для того, щоб оцінювання було чесним і репрезентативним, у кожному місті незалежно від кількості  населення було опитано по 800 респондентів.

Вуличне освітлення. Найкращі відгуки про ліхтарі у своєму місці дали жителі Вінниці, Харкова та Луцька, критикують – у Чернівцях, Херсоні та Сумах.

Тротуари. Найбільше задоволені ними Вінниці, Івано-Франківська і Луцька, а найменше – Сєвєродонецька, Херсона, Чернівців.

Транспортна інфраструктура. Найвищі бали своєму місту дали жителі Вінниці, Харкова, Луцька. Найнижчі – Ужгорода, Херсона, Чернівців.

Автомобільні дороги. Судячи з відгуків жителів, найкращі вони у Вінниці, Чернігові та Луцьку. Невдоволені ямами й вибоїнами в Ужгороді, Сєвєродонецьку та Кропивницькому.

Паркування. Найкраще з вільними місцями для автомобілів у Вінниці, Луцьку та Житомирі. Дефіцит – в Ужгороді, Києві, Чернівцях.

Водопостачання. Задоволені якісю і напором води люди у Вінниці, Луцьку, Львові, багато нарікань у Чернівцях, Ужгороді й Одесі.

Каналізація. Хвалять її у Харкові, Вінниці та Сєвєродонецьку, критикують – у Чернівцях, Ужгороді та Миколаєві.

Опалення. Найменше мерзли цієї зими жителі Вінниці, Черкас і Луцька, які поставили найкращі оцінки, а, мабуть, холодні батареї змусили дати низькі бали представників Чернівців, Кропивницького та Херсона.

Збір сміття. Стверджують, що у них найкраще прибирають сміття жителі Вінниці, Харкова та Маріуполя. Нарікають на брудні вулиці мешканці Чернівців, Херсона та Черкас.

Екологія. Найвищі оцінки виставили жителі Вінниці, Івано-Франківська та Луцька. Найнижчі – Ужгорода, Маріуполя, Запоріжжя.

Медичні заклади. Надоволені роботою медиків у Луцьку, Вінниці, Полтаві, найбільше нарікань – у Чернігові, Сєвєродонецьку, Сумах.

Освіта різних спеціальностей і рівнів. Найкраще про викладання у своєму місті відгукуються жителі Луцька, Вінниці та Сєвєродонецька, найгірше – Херсона, Миколаєва й Одеси.

Університети, технікуми, коледжі. Задоволені вищою освітою у своєму місті у Вінниці, Луцьку, Житомирі. На низьку якість дорікають у Херсоні, Миколаєві, Одесі.

Школи. Гарною середню освіту у себе називають жителі Луцька, Ужгорода, Хмельницького. Найгірше про школи відгукуються жителі Херсона, Києва й Одеси.

Дитячі садки. Їхньою якістю задоволені в Луцьку, Хмельницькому та Житомирі.  Мають претензії батьки у Херсоні, Сєвєродонецьку та Львові.

Якість і різноманіття дозвілля. Найвище якість дозвілля у своєму місті оцінюють жителі Івано-Франківська, Ужгорода та Хмельницького, найнижче –  Сєвєродонецька, Херсона, Миколаєва.

Заклади культури. Найкращі вони знову ж у Вінниці, добре з цим у Луцьку та Києві. Не вистачає центрів духовності та розваг у Херсоні, Дніпрі та Запоріжжі.

Спортивні заклади. За оцінкою жителів, найкраще з ними у Вінниці, Луцьку та Сумах. Вважають, що з цим є проблеми у Херсоні, Сєвєродонецьку, Миколаєві.

Парки та сквери. Найвищі оцінки у Вінниці, Харкові та Чернігові, найнижчі – Сєвєродонецьку, Херсоні, Ужгороді.

Двори та прибудинкова територія. Вінниця знову в лідерах, за нею йдуть Маріуполь і Луцьк. Найгірші справи у Сєвєродонецьку, Запоріжжі та Херсоні.

Базари та заклади торгівлі. Лідирує Вінниця, Харків, Сєвєродонецьк. Пасуть задніх Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ.

Поліція. Задоволені її роботою у Вінниці, Маріуполі, Луцьку. Найменше схвалення – у Херсоні, Ужгороді та Сєвєродонецьку.

Займатися підприємницькою діяльністю. Найпростіше мати свій бізнес у Луцьку, Вінниці, Івано-Франківську, найбільші складнощі відчувають жителі Сєвєродонецька, Запоріжжя, Херсона.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *