У цей день, шість років тому не стало Сергія Нігояна – першого воїна Небесної Сотні

Сергій Нігоян став першим загиблим під час Революції Гідності. Його вбили 22 січня 2014 року – вогнепальні поранення в шию, голову і груди, які він отримав біля стадіону “Динамо”, виявилися несумісні з життям.

Сергій Нігоян народився 2 серпня 1993 року в селі Березнуватівка на Дніпропетровщині. Він був громадянином України вірменського походження. Сергій у селі користувався повагою, вважався спокійним, працьовитим і справедливим.
За освітою Сергій був учителем фізкультури, але мріяв вступити до театрально-художнього коледжу і стати актором.

Був ідейним, мав активну життєву позицію та переконання, що Україна мусить бути демократичною.

На Євромайдан приїхав 8 грудня 2013 року, навіть не повідомивши батьків. Не підтримував жодного з партійних лідерів, а свій приїзд пояснив так: «зрозумів, що повинен бути за Майдан». На Майдані був охоронцем, жив у наметах разом з протестувальниками з Львівщини та Івано-Франківщини, а також у Будинку профспілок. Приїжджав додому на початку січня, проте, попри вмовляння родини, вирішив повернутися на Майдан.

Шкільні друзі згадують, що Сергій захоплювався творчістю Тараса Шевченка і знав багато його творів напам’ять. Знаменитим стало відео з Євромайдану, на якому Нігоян декламує уривок з шевченківського “Кавказу”.

Загинув 22 січня 2014 року від поранення, спричиненого свинцевою картеччю під час подій біля стадіону «Динамо» на Грушевського. Сергія не стало близько шостої години ранку, в момент, коли ще тривало перемир’я між мітингувальниками та «Беркутом».

26 січня 2014 Сергія Нігояна поховали на сільському кладовищі його рідної Березнуватівки. До невеликого віддаленого села провести Нігояна в останню путь зібралося понад 2000 людей. Похоронне богослужіння в сільському будинку культури очолили голова Вірменської апостольської церкви в Україні архієпископ Григоріс Буніатян та митрополит Московсько-Богородський УПЦ (КП), уродженець Дніпропетровщини Адріан (Старина). Труну опустили в могилу під гімн України.

У селі Березнуватівці відкрили пам’ятну дошку на стіні школи, де навчався Сергій Нігоян. Також на його честь назвали центральну алею.
У липні 2014 року йому встановлено пам’ятник.

У Києві на стіні будинку по вул. Михайлівській, 24-26, поруч зі сквером Небесної сотні, художник з Лісабона Vhils[pt] (Алешандре Фарту) створив велике графіті з портретом Сергія Нігояна.

Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 р. заснував в числі стипендій імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту стипендію імені Сергія Нігояна за спеціальністю «Сценічне мистецтво».

У 2018 році, в пам’ять про Сергія Нагояна, ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та творче об’єднання «Вавилон’13» започаткували «Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна», в рамках якої щороку 2 серпня (у день народження Сергія) проводитиметься конкурс творчих робіт на його честь.

У листопаді 2014 року Нігоян був посмертно удостоєний звання Герой України та ордена “Золота зірка” за героїзм і самовідданість під час Революції Гідності. У червні 2015 року Сергій Нігоян нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України» УПЦ КП (посмертно).

Слідство у справі про вбивство Сергія Нігояна все ще триває. Імена вбивць Героя України досі не названі.

Як повідомляв “Український репортер“, адвокати сімей Небесної Сотні побоюються, що слідство у справі розстрілів на Майдані може зупинитися.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *