Суддя ОАСК Аблов намагається піти у відставку із пожиттєвою зарплатою – близько 100 000 гривень щомісяця

Громадські організації закликають Вищу раду правосуддя (ВРП) не розглядати питання відставки Євгенія Аблова та інших суддів до розгляду скарг на них.

Мотивують свою позицію ось чим: якщо члени ВРП задовольнять заяву про відставку, то Євгеній Аблов уникне ганебного звільнення через порушення та фактично залишить посаду судді із почестями, значними виплатами від держави (близько 100 000 грн на місяць). Такі дії ВРП фактично відкриють можливість для всіх суддів скандального ОАСКу та інших порушників уникнути ганебного звільнення, забезпечити собі пожиттєву пенсію коштом платників податків та ще й мати імунітет від правоохоронців, адже суддю у відставці також неможливо затримати без дозволу ВРП.

Отже низка громадських організацій, пише Центр протидії корупції, які займаються моніторингом та просуванням судової реформи, занепокоєні ситуацією, коли судді, щодо яких є вагомі причини для звільнення через порушення, мають можливість уникнути покарання та піти в почесну відставку.

Цитуємо: “27 квітня Вища рада правосуддя розгляне заяву про відставку заступника голови скандального Окружного адміністративного суду м. Києва – Євгенія Аблова. Розгляд цього питання – черговий тест для оновленої ВРП. Адже наразі на її розгляді знаходиться декілька скарг щодо дій судді Аблова. До того ж, Аблов перебуває на лаві підсудних у ВАКС, де його обвинувачують у корупційних злочинах.

Якщо члени ВРП задовольнять заяву про відставку, Євгеній Аблов уникне ганебного звільнення через порушення та фактично залишить посаду судді із почестями, значними виплатами від держави (близько 100 000 грн на місяць).

Такі дії ВРП фактично відкриють можливість для всіх суддів скандального ОАСКу та інших порушників уникнути ганебного звільнення, забезпечити собі пожиттєву пенсію коштом платників податків та ще й мати імунітет від правоохоронців, адже суддю у відставці також неможливо затримати без дозволу ВРП.

При цьому надалі скасування відставки та виплат для таких суддів можливе лише в разі їх притягнення до кримінальної відповідальності.

Читайте також: Ліквідація: парламентський удар по Окружному адміністративному суду Києва

Серед скандальних суддів, які вже подали заяву про відставку та намагаються уникнути ганебного звільнення, – суддя Коломийського районного суду Володимир П’ятковський, обвинувачений в отриманні хабаря, суддя Київського ОАС Олександра Брагіна, справу щодо неподання декларації якої наразі розглядає Верховний Суд, та інші.

Таке активне подання заяв про відставку суддями, якщо яких наявні скарги, на нашу думку, пов’язане з тим, що до створення служби Дисциплінарних інспекторів Вища рада правосуддя не може розглядати дисциплінарні провадження та звільняти суддів за порушення.

Виходячи із зазначеного, ми закликаємо відповідальні органи сприяти вирішенню проблеми, зокрема:

Вищу раду правосуддя — зупинити розгляд питання відставки суддів до розгляду дисциплінарних скарг щодо них.

Верховну Раду України — надати Вищій раді правосуддя право тимчасово розглядати скарги щодо суддів до створення служби дисциплінарних інспекторів”.

Звернення підписали: Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан”, Центр протидії корупції, Фундація DEJURE

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”