Суд виправдав колишнього суддю, який позбавляв учасників Автомайдану водійських прав

Шевченківський суд Києва виправдав колишнього суддю Печерського суду Києва Віктора Кицюка, якого обвинувачували у позбавленні водійських посвідчень учасників поїздки до Межигір’я взимку 2013 року.

Про це повідомив адвокат потерпілих Роман Маселко у Фейсбуку.

За його словами, прокурор у справі не прийшов на судове засіданні, де Кицюка повністю виправдали.

“Вона (суддя — ред.) не знайшла складу злочину у засудженні невинного, на підставі рапорту, у якому немає жодного підпису при відсутності жодного доказу вини і доказах невинуватості водія”, — зазначив Маселко.

За версією слідства, Кицюк виніс два завідомо неправосудні рішення, і саме за це Вища рада правосуддя позбавила його статусу судді. Сам Кицюк не визнає провини.

Його захисник Андрій Подосінов раніше зазначив нам, що в діях Кицюка немає дисциплінарного складу злочину.

“Наша позиція така, що в діях Кицюка відсутній дисциплінарний проступок, що підтверджено і відмовою Вищої ради правосуддя про притягнення його до відповідальності за ці ж факти. Тож не можна вести мову про наявність складу злочину за статтею 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови — ред.)”, — казав Подосінов.

Крім того, адвокат додавав, що він та його підзахисний проти закриття провадження через рішення Конституційного суду, та планує доводити свою невинуватість у судовому процесу.

У червні 2020 року Конституційний суд фактично скасував статтю 375 Кримінального кодексу, яка передбачала відповідальність суддів за завідомо неправосудні рішення. Раніше з клопотанням про скасування цієї статті до КС звернулася група з 55 депутатів, більшість з яких — члени фракції «”Опозиційна платформа — за життя” У рішенні КС йдеться, що не встановлено критеріїв, за якими можна визначити, яке рішення судді є “неправосудним”, а також не розкрито змісту сполучення «завідомо неправосудний”.

Потерпілий у справі — учасник автопробігу до будинку Януковича Михайло Черкасенко був переконаний, що справа завершиться виправдувальним вироком екссудді: “Судді теж повинні бути підсудними та відповідати за свої рішення. Ця справа завершиться так само як і справа Царевич. Так що у нас ще довгий шлях до встановлення справедливої судової системи”, — казав потерпілий.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *