Активісти влаштували автопробіг до будинку голови Конституційного суду
Активісти влаштували автопробіг до будинку голови Конституційного суду Олександра Тупицького. На акцію зібрались десятки машин, у подвір’ї судді встановили шибеницю.
Про це повідомляє «Центр протидії корупції».
За повідомленням журналістів, в акції, яку організували «Центр протидії корупції» та «Автомайдан», взяли участь близько 40 машин. Організатори зібрались під будинком родини Тупицького у Василькові. Офіційно більшість земель, на якому побудований маєток родини, належить тещі судді ㅡ колишній працівниці аптеки у Донецьку. Сам Тупицький регулярно відпочиває у «тещиному маєтку».
Учасники акції привезли до будинку «шибеницю», а на даху однієї з машин можна було побачити невеличку «гармату».
Згодом поліція почала блокувати рух машин автопробігу. Учасники акції закликали пропустити їх. За словами журналістів, між правоохоронцями та учасниками автопробігу були поодинокі сутички.
З проханням пропустити активістів звернувся адвокат Масі Найєм, вже за деякий час рух відновили.
Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.
Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.
Журналісти виявили у родини голови Конституційного суду Олександра Тупицького мільйонні квартири, елітні маєтки та дорогі автомобілі, якими так чи інакше користується сам суддя. Найбільше майна записано на мати та тещу Тупицького. Сам же суддя, згідно з його деклараціями, лише «періодично» проживає чи відвідує сімейні маєтки.
Також Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у декларації судді КС Ірини Завгородньої за 2018 рік недостовірних відомостей на 615 тис. грн, а за 2019 рік — 754 тис. грн. До того ж журналісти Bihus.Info знайшли у чоловіка-пенсіонера Ірини Завгородньої квартиру за 13 млн грн в одному з престижних житлових комплексів Києва. Офіційно, чоловік Завгородньої отримує тільки пенсію.
Також під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного суду Володимира Мойсика НАЗК виявили ознаки злочину передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України — використання завідомо підробленого документа.
Перед цим НАЗК також склало адміністративні протоколи щодо неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суддями КСУ Володимиром Мойсиком та Ігорем Сліденком.