Колишнього голову Конституційного Суду України Тупицького оголосили в міжнародний розшук

Подільський районний суд Києва 27 травня оголосив в міжнародний розшук колишнього голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького, обвинуваченого у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя.

Відповідне клопотання було заявлене прокурорами у зв’язку із систематичним ухиленням обвинуваченого від суду. Встановлено, що 17 березня 2022 року обвинувачений, не маючи законних підстав для виїзду з України в умовах воєнного стану, з порушенням встановленого законодавством порядку, без проходження прикордонного і митного контролю, перетнув державний кордон України в районі пункті пропуску «Косино» у Закарпатській області. Сьогодні Тупицький знаходиться на території Австрії. Ці обставини є предметом досудового розслідування в окремому провадженні, повідомляє Офіс Генпрокурора.

Нагадаємо, обвинувальний акт стосовно колишнього голови Конституційного Суду України було скеровано до Подільського районного суду міста Києва 25 травня 2021 року.

Читайте матеріал: 900 000 гривень – голові Конституційного Суду Тупицькому. Чому держава роздає щедроти панам з верхніх щаблів?

За версією слідства, в жовтні 2018 року Тупицький, діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах та в інтересах свого знайомого – колишнього голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснював підкуп свідка щоб він відмовився від давання показань або давав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод». Крім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово, з корисливих мотивів, надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.

Читайте матеріал: Скандал: голова Конституційного Суду України Тупицький не задекларував ділянку в Криму

Журналісти “Схем” встановили, що відсторонений голова Конституційного суду 59-річний Олександр Тупицький неофіційно виїхав з України після початку повномасштабного вторгнення Росії, попри заборону виїзду за межі держави чоловікам призовного віку та його статус обвинуваченого у кримінальному провадженні. Його зафіксували у Відні.

Тупицького побачили 24 березня, коли він виходив з готелю Stefanie у центрі австрійської столиці.
Працівники Державного бюро розслідувань розпочали розслідування щодо організації правоохоронцями та цивільними незаконного переправлення через кордон Тупицького.

Читайте також:

Редакція

Редакція “Українського репортера”