Створення «мосту до членства» нашої країни в НАТО – суттєвий результат саміту

Лідери держав-членів Північноатлантичного альянсу на саміті у Вашингтоні заявили про невідворотність майбутнього вступу України до НАТО.

Про це йдеться у підсумковій декларації форуму.

Країни НАТО наголосили, що повністю підтримують право України обирати власні механізми безпеки і вирішувати власне майбутнє, вільне від зовнішнього втручання.

Також зазначається, що Україна стає все більш оперативно сумісною і політично інтегрованою з Альянсом. НАТО продовжуватиме підтримувати нашу країну «на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО», – йдеться у декларації.

В НАТО підтвердили, що зможуть надати Україні запрошення на вступ до Альянсу, коли члени блоку дадуть на це згоду і умови будуть виконані.

«Рішення саміту НАТО та Ради Україна — НАТО, у поєднанні з поточною роботою членів Альянсу, є мостом до членства України в НАТО. Члени Альянсу продовжуватимуть підтримувати прогрес України у досягненні оперативної сумісності, а також у проведенні додаткових демократичних реформ і реформ у секторі безпеки, які міністри закордонних справ країн-членів НАТО продовжуватимуть оцінювати за допомогою адаптованої Річної національної програми», — стверджується у підсумковому документі.

Як зазначає «Голос Америки», «створення «мосту до членства» України в НАТО – суттєвий результат саміту, – наголошує старший директор з питань Європи Ради національної безпеки США Майкл Карпентер.
«Ми завжди виступали за те, що майбутнє України – у НАТО. Питання у тому, як просигналізувати наше сильне бажання, щоби Україна якомога швидше просувалася до цієї кінцевої мети – членства в альянсі. І те, що ми спробували зробити на цьому саміті, і нам це вдається – ми надаємо цей «міст до членства” Україні», – говорить Майкл Карпентер.

За словами старшого директора з питань Європи Ради національної безпеки США, на практиці «міст до членства» України в НАТО означає, що НАТО створює ціле нове командування у Вісбадені у Німеччині для підтримки України у навчанні, координації, оснащенні, логістиці, розвитку військ. На додаток до цього, підкреслює Карпентер, є довгострокові фінансові зобов’язання партнерів по НАТО.

Водночас, як передає «Голос Америки», в інтерв’ю телеканалу CNN генерал США у відставці та колишній командувач Об’єднаними збройними силами НАТО Веслі Кларк розкритикував партнерів по альянсу за те, що їхня допомога не завжди була вчасною та адекватною. За його словами, важливо, щоб обіцянки, які будуть дані на цьому саміті, були дотримані.

«Ми отримаємо тверду обіцянку продовжувати військову допомогу Україні. Але я також зазначу, що ці обіцянки в минулому не завжди виконувалися. Обіцяна зброя іноді не з’являлася, а коли з’являлася, то з запізненням, а іноді й несправною», – сказав Кларк.

Він додав, що все ж підтримка альянсу є важливою, а найбільш важливим було б запрошення України до альянсу.

Нагадаємо: саміт НАТО ухвалив рішення щодо довгострокової підтримки України, яке передбачає надання щонайменше 40 мільярдів євро протягом наступного року.

Крім того, лідери країн-членів Північноатлантичного альянсу затвердили рішення щодо створення нової структури для координації надання допомоги Україні (NSATU). Вона діятиме на території країн-членів Альянсу, підтримуватиме самооборону України відповідно до Статуту ООН.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *