Єнс Столтенберг: НАТО візьме на себе більшу роль у координації поставок зброї Україні

Міністри оборони країн-членів НАТО погодили план із передачі військово-політичному союзу управління постачанням зброї Україні. Остаточно це рішення буде ухвалено на липневому саміті Північноатлантичного альянсу, який пройде у Вашингтоні.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у п’ятницю, 14 червня,- пише Reuters.

За словами Столтенберга, НАТО візьме на себе більшу роль у координації постачання озброєнь в Україну, перебравши на себе функції Сполучених Штатів. Це робиться для того, щоб захистити механізм допомоги Києву. Оскільки якщо на президентських виборах у США переможе Дональд Трамп, підтримка України може опинитися під загрозою.

“Ці зусилля не роблять НАТО стороною конфлікту, але вони посилять нашу підтримку України у відстоюванні її права на самооборону”, – заявив Столтенберг.

Зазначається, що група з підтримки України у форматі Рамштайн продовжить існувати як очолюваний США політичний форум. Але НАТО перебере на себе військовий робочий рівень, який координує постачання зброї та підготовку українських військ.

Цей крок розглядають як спробу забезпечити певний “захист від Трампа”. Таким чином, ініціатива передасться під егіду НАТО, надавши Альянсу більш безпосередню роль у війні проти російського вторгнення, не залучаючи при цьому розгортання власних збройних сил.

Але дипломати визнають, що такий крок може мати обмежений ефект, оскільки США є домінуючою державою в НАТО і постачає більшість зброї для України. Тому, якщо Вашингтон захоче скоротити західну допомогу Києву, він все одно зможе це зробити.

Столтенберг також попросив союзників зберегти фінансування військової допомоги Україні на тому ж рівні, що є, додаючи близько 40 мільярдів євро на рік.

Видання зазначає, що до саміту у Вашингтоні залишилося менш як місяць, а союзники все ще працюють над узгодженням деталей такої обіцянки, намагаючись подолати розбіжності щодо того, скільки кожна країна має внести та в якому обсязі це має бути зроблено.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *