Столична влада стягує мільйони гривень з музею славетного художника Марчука. А музей ще не збудовано

Знаменитий художник, який потрапив до рейтингу “100 геніїв сучасності”, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Марчук має клопіт з київською міською владою. Господарський суд Києва прийняв рішення про стягнення 5,5 мільйона гривень з ТОВ «Виставковий центр-музей художника Івана Марчука».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 17 червня.

До судового бар’єра покликала Київська міська рада. Вона незадоволена тим, що підприємство не виконує умови договору оренди земельної ділянки від 8 лютого 2010 року, тобто несповна платить кошти.

Йдеться про 65 соток в центрі столиці за адресою Михайлівська площа,1. Цільове призначення ділянки – будівництво, експлуатація та обслуговування багатофункціонального культурного центру «Музей художника Івана Марчука» на Андріївському узвозі. Але ж музей ще не збудовано!

З 2016 по 2019 рік орендар сплатив за ділянку тільки 35 тисяч гривень. Відтак Київська міська рада нарахувала 4,8 млн грн боргу з оренди, а також 3 % річних та інфляційні втрати.
Відповідач заперечував проти позову, вказуючи, що невиконання зобов’язань за договором спричинено діями інших осіб, зокрема, міської влади, також Міністерства культури України.

Були надані докази тривалого непогодження проектної документації, невиконання Київрадою та Міністерством культури України задекларованих намірів щодо участі у створенні музею. Але суд вважає, що це не може слугувати підставою для невиконання умов договору оренди земельної ділянки.

Відповідачі пояснювали суду, що орендар неодноразово звертався до влади з проханням щодо зменшення орендної плати, зокрема, у зв’язку з неможливістю розпочати будівництво музейного комплексу, тривалим погодженням дозвільної документації, зростанням вартості робіт тощо.

Суд зменшив на 50% інфляційні нарахування та відсотки. У підсумку стягується 4,8 млн грн заборгованості орендної плати, 472 тис. грн інфляційних втрат і 126 тис. грн 3% річних і 90 тис. грн судового збору.

Засновниками ТОВ «Виставковий центр-музей художника Івана Марчука» є 84-річний Іван Марчук (1%) і «Благодійний фонд художника Івана Марчука» (99%).

Керівником ТОВ «Виставковий центр-музей художника Івана Марчука» є Михайло Поживанов, який був народним депутатом 2,4,5 і 6 скликань.

До речі, в короткому інтерв’ю “Українському репортерові” Іван Марчук одного разу сказав, що нашій країні заважає внутрішня заздрість.  За його словами, “вона руйнує все: життя, плани… Зрештою, націю. Це – як іржа, яка знищує твердий метал”.

ВАРТО ЗНАТИ: творчий доробок митця налічує близько 5000 творів. Народний художник України Марчук провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. У 2005 році Президент України Віктор Ющенко обіцяв створити всесвітньовідомому художникові музей його картин на Андріївському узвозі в Києві. Було навіть закладено капсулу на місці майбутньої споруди, однак досі музей не створено. Перший музей художникові 2010 року створили його земляки в рідному селі Москалівці, який відкрили за участі Івана Марчука.

Один із коментарів у Фейсбуку щодо судового спору:

Фото: Укрінформ

Відеоінтерв’ю Івана Марчука “Українському репортерові”:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *