Столтенберг: Росія не має права голосу щодо вступу України в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія не має права втручатись та впливати на рішення України стати членов Альянсу.

Про це він сказав, виступаючи перед курсантами Одеської військово-морської академії. За його словами, рішення про вступ країни до НАТО можуть прийняти лише 29 держав, які до нього входять, – повідомляється на сайті Місії України при НАТО.

“Ніхто інший не має права втручатись в таке рішення. Тому що в нас іноді складається враження, що Росія вирішує: має бути Україна членом Альянсу чи ні. Росія немає права голосу. У них немає жодної юридичної основи, щоб впливати на таке рішення, оскільки це закріплено в документах, які, до речі, підписала і Росія…Кожен народ має право вирішувати, частиною яких безпекових домовленостей йому стати.”

Генеральний секретар НАТО своєю чергою підтвердив незмінну підтримку України з боку Альянсу та повідомив про запуск нової ініціативи у співпраці НАТО з Україною, яка має поєднати всі існуючі досі формати співпраці.

«Ми маємо довгострокове партнерство з Україною і час від часу його переглядаємо. У нас вже є річні національні програми співпраці України з НАТО, Комплексний пакет допомоги, а також Комісія Україна – НАТО. Зараз ми запускаємо нову ініціативу, яка має на меті скоординувати та сумістити ці різні формати роботи, зробивши їх більш пов’язаними та узгодженими», – зазначив Єнс Столтенберг.

Він також нагадав про рішення Альянсу, ухвалене навесні, про надання Україні додаткової допомоги задля розширення співпраці у різних сферах, та переважно у питаннях, пов’язаних із військово-морським флотом.

Довідково

З Декларації Бухарестського саміту, офіційний переклад – сайт НАТО:

«23. НАТО вітає євроатлантичні прагнення щодо членства в НАТО України та Грузії. Сьогодні ми дійшли згоди, що ці держави стануть членами НАТО. Обидві країни зробили цінні внески в операції Альянсу. Ми вітаємо демократичні реформи в Україні та Грузії та з нетерпінням очікуємо на проведення вільних та чесних парламентських виборів в Грузії в травні. ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їх шляху до членства. Сьогодні ми чітко заявляємо, що ми підтримуємо заявки цих країн щодо ПДЧ. Таким чином ми розпочнемо період інтенсивної взаємодії з ними на високому політичному рівні з метою розгляду питань, пов’язаних з їхніми зверненнями щодо ПДЧ, які залишаються невирішеними. Ми звернулись до міністрів закордонних справ з проханням зробити першу оцінку прогресу на їх зустрічі в грудні 2008 р. Міністри закордонних справ мають повноваження приймати рішення щодо ПДЧ для України та Грузії».

Нагадаємо, що Міністерство оборони та МЗС вважають неефективною ідею переподання заявки на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.
Міністр оборони Андрій Загороднюк, зокрема, вважає, що у цьому немає практичного сенсу. Натомість Україні, за його словами, слід сконцентруватися на практичних результатах.

Наприкінці візиту до штаб-квартири НАТО 25 жовтня Загороднюк анонсував рішення Північноатлантичного альянсу та України про новий формат відносин, який буде ухвалений найближчим часом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *