Провальна спроба №4. Комітет не зняв недоторканності з “бурштинового нардепа” Полякова (+відео)
Сьогодні, 6 липня, Регламентний комітет Верховної Ради розглядав подання Генпрокуратури про зняття депутатського імунітету з нардепа Максима Полякова (“Народний фронт”) і притягнення його до відповідальності у так званій “бурштиновій справі“. На засіданні комітету був присутній Генпрокурор Юрій Луценко, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький і нардеп Поляков.
У діях нардепа Максима Полякова ГПУ вбачає ознаки зловживання впливом та хабарництва на загальну суму 7,5 тисячі доларів. Загалом нардепів Розенблата і Полякова підозрюють в отриманні хабара в розмірі 200 тисяч доларів через охоронця Розенблата.
На думку слідства, Розенблат і Поляков за хабар погодилися внести зміни в законодавство про видобуток бурштину. Депутати вже отримали частину грошей від представника іноземної компанії, яка хотіла займатися видобутком каміння в Україні за зменшеною рентою, лише за реєстрацією відповідного законопроекту. Його автором є Розенблат.
Через Держлісагентство, Держгеокадастр, Державну службу геології та надр, прокуратуру і суди нардепи планували отримати в Житомирській і Рівненській областях землі лісогосподарського призначення нібито для рекультивації через незаконний видобуток бурштину. Насправді ж там планувалося вести видобуток у промислових масштабах. Бурштин мали вивозити з України за заниженими цінами, а прибуток – ділити.
Перед початком судового засідання народний депутат від “Народного фронту” Максим Поляков заявив, що невинний і не проситиме зняти з нього депутатську недоторканність. Він вважає, що справу проти нього відкрито лише тому, що НАБУ хоче покарати його через його критику цього органу.
На засіданні комітету продемонстрували відео, як помічниця нардепа Полякова Тетяна Любонько отримувала гроші від агента НАБУ “Катерини” і проговорювала з нею і своїм шеформ “бурштинові питання”. Пізніше його виклало в мережу НАБУ.
Катерина: Гаразд. Ще питання. Танюшо, скажи мені, будь ласка, як ми взагалі… Що сказав шеф щодо цього питання?
Любонько: Що він його закриє. Підпише він і Розенблат.
Катерина: А потім, далі як?
Любонько: А потім зареєструють ці правки, тобі Руденко дасть посилання, що ці правки зареєстровані, і потім Розенблат буде вже спільно ці правки просувати по своїх всіх законах. Зрозумій, Катю, якщо ми обійдемо Розенблата і просто зареєструємо від Полякова, – це мертва справа. Є закон, є розробник закону, в його інтересах, щоб цей закон…. Тим паче, він пройшов перше читання. В його інтересах, щоб його ухвалили в цілому. Ну, це вихід, це єдиний вихід з того всього, що ми з ним проговорювали, продумували…
Катерина: А хто нам прогарантує, що Комітет скаже?..
Любонько: Розенблат.
Катерина: Розенблат. Так?
Любонько: Звичайно.
Катерина: А в чому його інтерес?
Любонько: В чому його інтерес? Про це ми зараз і поговоримо.
Катерина: Добре.
Любонько: Ось. Це вихід з того, що було. Дивись, що вони озвучили мені вчора. Говорила з помічником до тебе, а мій шеф з ним вчора зустрічався. Вони мені озвучили ось так: п’ять – це аванс йому, тобто Розенблату…
Катерина: Розенблату…
Любонько: П’ять – це мій шеф (Поляков. – Ред.) і п’ять – це Бояркін. Всі ці три людини будуть між собою зараз співпрацювати. Будуть правки – буде “Геокадастр”. Все. Ну… Екологічний комітет – він підпорядковується Розенблату…
Поляков М.: В будь-якому разі, щоб Ви розуміли: будь-хто, хто зареєструє (і це буде не Розенблат) – це все взагалі викинуті гроші.. Ніякої перспективи не буде, ну просто… Це можна взяти, але… це ось..
Любонько: Я це Каті казала…
Поляков: Це як мінімум там, нечесно. Ну, якщо Вам кудись треба викинути, – можна, звичайно (сміються). Це, якщо у вас є таке завдання – якомога більше витратити – це добре. Ось, вітається. Але, за великим рахунком, головний співавтор і всю цю аферу розробив Розенблат. Тобто, відповідно, якби він ходив до інших, він сьогодні монополіст в цьому, тому що він головний співавтор. Так, там є й інші співавтори (можуть внести), але він – головний лобіст цієї ідеї. Зрозуміло, якщо воно буде з ним не узгоджено, тобто воно не буде мати ніякої перспективи…
Поляков: Ну Розенблат, слава Богу, він корупціонер. От. Ну жарт… Насправді, тобто, він нормальний хлопець (сміються). І розуміє, що таке бізнес. Тому я так кажу. Він каже: “В принципі так, питань немає, я готовий підключитися. Ну тут треба і згори, і знизу”.
Любонько: Алло, Максиме Анатолійовичу, ну відбулася зустріч з Катею. Все ок.
Поляков: Ага, дивись, я зараз Борю попереджу, поділи навпіл і помічниці віддай.
Любонько: Ну, щодо цього я вам на WhatsApp зателефоную, добре?
Поляков: Так, давай, на WhatsApp набереш мене.
22 листопада 2016 року.
Любонько: Максиме Анатолійовичу?
Поляков: Так-так.
Любонько: Хотіла сказати, що я п‘ять отримала.
Поляков: Не знаю, що таке п‘ять. Набери мене на WhatsApp.
Любонько: Угу.
Поляков: Угу.
Любонько (Катерині): Не любить, коли я по телефону говорю.
Того ж дня Любонько за вказівкою Полякова використала $1800 на придбання в магазині Royal Service двох мобільних телефонів iPhone 7 для Полякова та його дружини. І того ж дня “бурштинові законопроекти”, внесені Розенблатом і Поляковим, були зареєстровані у Верховній Раді.
Поляков у свою чергу заявив, що його помічницю Тетяну Любонько навмисне провокували на отримання хабара і заперчив, що знав, що вона отримала 7,5 тисячі доларів.
Зрештою Генпрокурор Юрій Луценко полаявся з членом регламентного комітету Сергієм Шаховим і залишив засідання. В його роботі оголосили безстрокову перерву. О 14:00 засідання відновилося.
Зрештою регламентний комітет парламенту визнав подання ГПУ на зняття недоторканності з нардепа Максима Полякова недостатньо обґрунтованим й відправив її на розгляд до Верховної Ради.