Знову про $200 000. Помічника депутата Юрченка із “Слуги народу” візьмуть під варту

Національне антикорупційне бюро підозрює у пособництві в одержанні хабара помічника народного депутата Олександра Юрченка з фракції “Слуга народу” Івана Фіщенка.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Фіщенку. Частково задоволено клопотання правоохоронців – Фіщенка візьмуть під варту з альтернативою внесення 1 мільйона 552 гривень застави. Водночас він сказав, що грошей не брав. На запитання, чи його голос на плівках НАБУ, відповів: “Хай суд доводить, експерти. До того, як суд приймає рішення, по суті справи, ми взагалі не можемо про щось говорити”.

Як розповідав “Український репортер”, НАБУ і САП направили Генеральному прокурору проєкт повідомлення про підозру нардепу від “Слуги народу” Олександру Юрченку.

Малюнок Андрія Петренка.

Спочатку за погодження прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру помічнику народного депутата України (Фіщенку), який виступив посередником в отриманні 13 тисяч доларів США за внесення пропозицій до законопроєкту, що стосувалися переробки твердих побутових відходів та підбурюванні щодо надання 200 тисяч доларів США неправомірної вигоди для підкупу народних депутатів – членів парламентського комітету для підтримки вказаних правок.

У середині серпня поточного року правоохоронцями зафіксовано факти отримання вказаною особою частини неправомірної вигоди.

У межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угрупування та повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів. З цією метою учасник злочину знайомить детектива з народним депутатом України, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тисяч доларів для підкупу народних депутатів-членів Комітету.

У середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання.

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *