Хід богинею.Спеціалізована антикорупційна прокуратура розкритикувала НАБУ
Працівникам НАБУ варто бути служителями Феміди, а не богині Апате (давньогрецька богиня брехні і обману). Так завляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, надіславши на адреси ЗМІ повідомлення про це.
“На жаль, перекладання відповідальності за свою діяльність стає традицією та візитною карткою Національного антикорупційного бюро України. При виявленні будь-яких недоліків в роботі керівництво НАБУ, їх штатні підтримувачі всюди шукають славнозвісну «невістку», як правило, така роль відводиться прокурорам САП, суддям всіх рівнів, працівникам СБУ, поліції, депутатам, просто громадянам України та іншим, хто не підтримує генеральну лінію НАБУ.
Однак, принагідно маємо поінформувати громадськість, що прокурорами САП під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні за фактами корупції у діяльності Державного концерну «Укроборонпром» погоджено 50 клопотань детективів про проведення обшуків на об’єктах рухомого і нерухомого майна (в т.ч. у Гладковського О.В., Гладковського І.О., посадовців ДК «Укроборонпром», контролерів підприємств – постачальників тощо), 21 клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, 3 клопотання про арешт майна, затверджено постанову про витребування з іншого органу кримінального провадження, що має відношення до розслідуваних НАБУ фактів. Погоджуючи ці клопотання, прокурор фактично розумів, що на 9-й день після виходу в ефір сюжету Дениса Бігуса малоймовірно знайти якісь дані, що мають значення для кримінального провадження, однак надав згоду на їх проведення для повного, всебічного та об’єктивного дослідження матеріалів справи.
Ця робота триває і триватиме далі, без виступів у Верховній Раді України і без висвітлення помилок у підготовлених детективами документах, в тому числі несумісності окремих тверджень вимогам законодавства України.
Найбільше занепокоєння викликають розголошення непроцесуальними особами даних про проведення обшуків у фігурантів в день їх проведення, до їх завершення.
Одначе, викликає занепокоєння факт нерозуміння не лише детективами, а й керівництвом НАБУ базових положень міжнародного законодавства та Конституції України щодо презумпції невинуватості.
Витребування матеріалів кримінального провадження, яке розслідується Головною військовою прокуратурою слід було ініціювати одразу після отримання виділених матеріалів, які свідчили про причетність не лише підслідних НАБУ суб’єктів до розкрадання коштів ДК «Укроборонпром», а й детективів і керівництва НАБ України до злочинних схем у квітні 2017 року, а не ховати їх під сукном у нібито відстороненої близької особи директора НАБУ.
Тим більше, що прокурорами САП вжито всіх процесуальних заходів для забезпечення доступу детективів НАБУ до матеріалів даного провадження, в т.ч. й погоджено клопотання про тимчасовий доступ до телефонів згаданих суб’єктів.
З метою спростування тверджень щодо «усних вказівок» про видалення окремих прізвищ з текстів клопотань, викладаємо скановану версію одного з погоджених клопотань про проведення обшуку, який на цей час проведено.
Принагідно наголошуємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду!”