Щоб не було, як у держави-агресора? ВР не підтримала бюджетне планування на три роки
Верховна Рада відмовилася запроваджувати середньострокове бюджетне планування на 3 роки. Законопроект №8099 “Про внесення зміни до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо середньострокового бюджетного планування)” підтримали 216 нардепів, а за повернення до розгляду – 215.
Законопроектом передбачалося доповнити розділ VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України новим пунктом 44, який передбачає, що Мінфін розробляє та до 15 травня 2018 року (відповідно до чинної редакції – до 20 березня) подає на розгляд Кабміну проект Основних напрямів бюджетної політики на 2019–2021 роки, який розглядається та схвалюється урядом не пізніше 1 червня 2018 року (відповідно до чинної редакції – не пізніше 1 квітня).
Тобто Кабмін пропонував парламенту розширити горизонти бюджетного планування з одного до трьох років. Ключовим елементом системи мала б стати Бюджетна декларація на середньостроковий період, але при цьому Держбюджет залишається однорічним.
Уряд вважає, що такі зміни сприяли б “підвищенню ефективності й якості надання державних послуг, а також посиленню відповідальності головних розпорядників за результати діяльності”.
За даними Міністерства фінансів, трирічне бюджетне планування покращує передбачуваність бюджетної політики, що дасть змогу представникам бізнесу ефективно планувати свою діяльність.
Варто сказати, що на трирічне бюджетне планування держава-агресор Росія перейшла ще в 2007 році. Згодом урядовці визнали, що це сприяє зростанню доходів населення і підвищенню темпів економічного розвитку.
Державний бюджет – грошове вираження збалансованого розпису доходів і видатків держави за певний період. В Україні бюджетна система складається з державного бюджету та місцевих бюджетів.
Фото Богдан Бортаков