Ще один мільярдер став президентом. Чилі очолив Себастьян Піньєра

За результатами другого раунду голосування президентом Чилі знову став мільярдер Себастьян Піньєра, який очолював країну з 2010 по 2014 рік. Піньєру підтримали 55% виборців, його суперника – сенатора і лівоцентриста Алехандо Гільієра – 45%. Інавгурація нового-старого президента Чилі відбудеться 11 березня.

Загалом за посаду голови держави змагалися вісім кандидатів, у тому числі дві жінки. За підсумками першого етапу голосування, який відбувся 19 листопада, Піньєра і Гільієр набрали 36,6% і 22,7% голосів відповідно. Для перемоги в першому турі кандидату необхідно було набрати більше 50% голосів, тому був призначений другий тур голосування.

У першому турі була зафіксована дуже низька явка виборців: у голосуванні взяли участь 6,7 млн ​​осіб, тоді ж як право голосу мають 14,3 мільйона чилійців.

У своїй програмі кандидат-мільярдер Піньєра зробив акцент на необхідності нарощувати темпи економічного зростання. Він наголошував на тому, що в роки його правління економічне зростання становило 4-5% ВВП, тоді ж як за останні три роки 2,5-3%. Також він пообіцяв створити 600 тисяч робочих місць, скоротити дефіцит бюджету, підтримувати національний гірничорудний комплекс і боротися з бюрократією.

За освітою Себастьян Піньєра – економіст, у 80-ті роки відкрив першу в Чилі компанію з виробництва кредитних карт Boncard, на чому і зробив капітал. У 2014 році Forbes оцінював статки Піньєри у $2,4 млрд.

Також йому, крім компанії Boncard, належали 27% акцій найбільшої чилійської авіакомпанії Lan Ailines, телеканал Chilevision і 13% футбольного клубу “Коло-Коло”. Коли Піньєра став президентом у 2010 році, він продав усі ці активи. На відміну від іншого президента, активи якого так і “зависли” в “сліпому” трасті Ротшильдів.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.