“Схеми” розповіли про палац Медведчука, його шубосховище, церкву на горищі, секретну кімнату

Як почувається кум Путіна, голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», нардеп Віктор Медведчук після того як Рада національної безпеки і оборони України запровадила стосовно нього та його дружини Оксани Марченко  санкції, що передбачають зокрема, «блокування активів та обмеження торговельних операцій»? Медведчук продовжував капітальну реконструкцію свого маєтку у Пущі-Водиці. Отже, у нього все супер.

Про дороговартісні будівельні роботи у “хатинці” Медведчуків розповіли у розслідуванні «Палац кума Путіна» журналісти програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший).

“Вперше «Схеми» зафіксували на відео масштабні ремонтні роботи у травні цього року. На той час указом президента вже було введено в дію рішення РНБО про санкції відносно політика та Відео, зняте журналістами вже у листопаді, зафіксувало суттєвий прогрес у ремонтних роботах.

Додатково «Схеми» отримали у своє розпорядження креслення – плани повної реконструкції та перепланування палацу Медведчука площею більше двох тисяч квадратних метрів. Згідно з цими документами, приміщення тут відведені, зокрема, під шубосховище, сервізну, склади картин та суконь, секретну кімнату тощо…”

Журналісти «Схем» стверджують, що “отримали від власних джерел креслення будинку Віктора Медведчука – плани масштабного перепланування та реконструкції, які, як виявилось, тривали і після введення санкцій щодо політика.

Відповідно до документів, маєток складається з чотирьох поверхів (один цокольний), має два ліфти – службовий та для мешканців, а також більше сотні приміщень різного призначення.

На цокольному поверсі – кімната для покоївок та чоловічий і жіночий житлові блоки. Тут же – складські приміщення: для шуб, для картин, для килимів, для валіз, для скатертин, окремий гардероб для суконь. Також є зона відпочинку: гідромасажна, масажна, сольова кімната, зона гідромасажних ванн з приміткою «узгоджується із замовником» і технічна зона. Є окрема кімната площею 28 квадратних метрів, підписана як «склад ялинкових іграшок»…

«Схеми» нарахували у палаці Медведчука 114 приміщень. Загальна площа будинку відповідно до декларації – 2 113 квадратних метрів.

Журналісти відзначають, що їм не вдалося встановити, у який спосіб відбувалася оплата за проведення ремонтних робіт будинка, які продовжувалися і під час дії санкцій відносно Медведчука і Марченко.

«Попри те, що джерела надали інформацію про рух коштів по банківських рахунках цих підрядників, ми так і не знайшли серед платників ні компаній, ні фізичні осіб, пов’язаних із Медведчуком чи Марченко, які теоретично могли б заплатити за ремонт палацу. А відтак одна із версій – могли платити готівкою. На запит журналістів Віктор Медведчук не відповів», – ідеться в матеріалі.

Раніше дружина політика Оксана Марченко публічно розповідала, що їхнє подружжя живе «просто і невибагливо». «Мені хочеться розповісти усьому світу, яка ми проста класна родина. Ми невибагливі. Хто нас знає – у нас все просто», – заявляла дружина Віктора Медведчука у березні 2021 року після введення санкцій РНБО”.

Сьогодні Медведчук – під слідством, суд обрав йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт. Розслідується кримінальне провадження за фактом державної зради і сприяння терористичній діяльності.

“Український репортер” розповідав, що Печерський райсуд Києва 12 жовтня відмовив прокурорам у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу народному депутату від “Опозиційної платформи — за життя” Віктору Медведчуку на взяття під варту із можливістю внесення застави у розмірі мільярд гривень і залишив його під цілодобовим домашнім арештом.

Водночас Офіс Генпрокурора повідомив: суд підтвердив обґрунтованість підозри Медведчуку в державній зраді та вчиненні за попередньою змовою групою осіб сприяння діяльності терористичних організацій. Проте судом обрано запобіжний захід підозрюваному у вигляді цілодобового домашнього арешту.

На думку прокурорів, за даних обставин такий запобіжний захід є недостатнім і не забезпечить належної поведінки особи. У зв’язку з цим прокурори будуть оскаржувати його в апеляційному порядку та наполягатимуть на триманні під вартою з альтернативою внесення застави в 1 мільярд гривень.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *