“Роттердам+”: перехоплення розмов про призначення Буславець главою Міненерго

Детективи НАБУ поінформували парламентський комітет з питань антикорупційної політики про проблематику розслідування так званої «справи Роттердам+».

Слідство переконане: зібрано достатньо доказів, аби довести, що “народові України через формулу “Роттердам+” завдали багатомільярдної шкоди, – стверджує НАБУ. – І вже суд має зважити на всі обставини й ухвалити справедливе рішення.

Очевидно, що належно представити обвинувачення у суді нинішній прокурор неспроможний, оскільки він, попри 6 обґрунтованих підозр, на фінальній стадії розслідування вирішив закрити справу, відтак — позбавив навіть шансу на перемогу у змагальному процесі, що стало б підґрунтям для подальшого відшкодування збитків завданих державі.

Ключові аргументи детективів НАБУ.

Слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися, а саме — витрати на доставку та перевалку вітчизняного енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі задля погашення власних кредитів групи коштом споживачів.

НКРЕКП мала забезпечити баланс інтересів між виробниками електричної енергії, державою та споживачами, захищати інтереси споживачів електроенергії, а також обмежити вплив суб’єктів господарювання на державну політику у сфері регулювання цін на електричну енергію. Замість цього Комісія передбачила неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації.

НАБУ вважає закладення у вартість електричної енергії, виробленої з вугілля українського видобутку, транспортних видатків із транспортування вугілля із-за кордону, необґрунтованим.

У розпорядженні слідства — наукові дослідження національних та іноземних фахівців, експертні висновки державних експертних установ та фахових приватних експертів. Вони свідчать про заподіяння майже 40 млрд грн збитків народу України.

Відповідно до висновків експертиз, домінуюча позиція компаній групи-ініціатора запровадження «Роттердам+» на ринку вугілля (86% видобутку) та на ринку теплової генерації (70%) створює ризик диктату цін і непрозорості ціноутворення; не прогнозовані та не понесені витрати на транспортування враховані у ціні на електроенергію неправомірно.

Слідство має експертизу, яка підтверджує завдання щонайменше 18,87 млрд грн збитків внаслідок з дії формули «Роттердам+» впродовж 2016-2017 років. Із цієї суми 14,3 млрд грн отримали приватні компанії-ініціатори запровадження формули. Доказів достатньо для того, щоб довести позицію слідства не лише в національних, а й якщо виникне потреба, у міжнародних судах.

Слідство зафіксувало факти, які можуть свідчити про вплив групи компаній — ініціатора запровадження «Роттердам+» — на кадрові призначення у владі, наслідком чого стала кардинальна зміна позиції профільного міністерства у питанні відшкодування збитків, завданих державі через дію зазначеної формули”.

Про вплив на кадрові призначення у владі, очевидно, свідчить фрагмент перехопленої розмови (березень-квітень 2020) топ-менеджера ДТЕК та іноземної особи про жінку-кандидата на посаду глави Міненерго (згодом т.в.о. призначили Ольгу Буславець – ред.).

Малюнок Андрія Петренка

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *