Провал спецоперації із затримання терористів групи “Вагнера”. Чи була зрада на найвищому рівні української влади?
Президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу через те, що він зажадав перевірити на поліграфі главу Офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка з приводу можливого провалу секретної операції СБУ і ГУР МО із затримання терористів російської приватної військової компанії “Вагнера”.
Про це написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.
“У скандалі виявилося замішане вище керівництво країни. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, який зажадав перевірити на поліграфі главу Офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, відразу після своєї заяви був… звільнений указом Зеленського-“, – пише Бутусов.
Зазначається, що “понад рік тому була розпочата операція з розшуку та затримання 28 терористів, які проживають у Росії, з метою забезпечити правосуддя і поповнити “обмінний фонд” для проведення обміну полоненими, який блокує Росія.
“Українські спецслужби виявили терористів. Потім запропонували їм вигідну роботу від імені російської приватної військової компанії “МАР”, створеної в 2014-му в Санкт-Петербурзі для вербування найманців для війни проти України, але закритої засновниками в 2018 році. Робота – охорона нафтових вишок у Венесуелі, звідки терористам надійшло запрошення. Набрали групу з 33-ох осіб (крім 28 терористів, були і випадкові люди). Згідно з планом, водій Геннадій Кумпан повинен був перевезти всю групу 24 липня через Москву прямо в Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі ні на одну годину, звідки вони повинні були 25 липня вилетіти рейсом Мінськ – Стамбул в Туреччину. Літак з певних причин приземлився б в Україні, терористи були б затримані, а пасажири та екіпаж змогли б швидко продовжити політ”, – пише Бутусов.
“24 липня начальник ГУР МО Василь Бурба спільно з першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції і скорий виліт терористів з Мінська. За даними джерел Цензор.НЕТ, на нараді 24 липня голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що операцію проводити не можна.
“Єрмак послався на переговори з Дмитром Козаком, помічником президента РФ Путіна, що затримання терористів завадить початку чергового перемир’я на Донбасі 27 липня і зажадав перенести початок операції”, – йдеться в статті.
“За задумом, під час цього перельоту літак мав екстрено сісти в одному з українських аеропортів, оскільки одному з пасажирів нібито стало би погано. Цю роль повинен був виконувати агент СБУ. Під виглядом медпрацівників в літак зайшла би група спецназу і затримала би “вагнерівців”. Однак план не вийшло реалізувати.
24 липня заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про проведення фінальної стадії операції в Офісі президента. На доповіді були присутні призидент Володимир Зеленський, голова Офісу Андрія Єрмак, перший заступник секретаря РНБО, голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.
Після доповіді Єрмак попросив відкласти спецоперацію. Він послався на перемовини з помічником президента Росії Володимиром Путіним і те, що операція могла б зірвати обмін полоненими, який готувався у той час, та початок перемир’я. Операцію відклали на кілька днів.
Хоча керівники спецслужб говорили, що бойовики вже в дорозі, зареєстровані на рейс, зупинка операції може призвести до провалу. Правоохоронці стверджували, що затримання “вагнерівців” не має стосунку до Мінського процесу, адже вони перебувають у розшуку і становлять інтерес для правосуддя Нідерландів, де розглядають справу збиття рейсу МН-17.
Але президент Зеленський підтримав Єрмака і наказав перенести операцію на 30 липня.
Українські розвідники підозрюють, що після цього стався злив інформації у Федеральну службу безпеки РФ. Результатом було затримання найманців у Мінську і подальша їх передача Росії”.
Малюнок Андрія Петренка.
Читайте також: