П’ятій колоні знову муляє очі проспект Бандери у Києві. І знову суд Вовка

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міськради про перейменування Московського проспекту на проспект імені Степана Бандери.

Про це повідомляє Єдиний реєстр судових рішень, КМДА.

Також суд скасував рішення про перейменування:

вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка,
вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова,
провулку Кутузова на провулок Євгена Гуцала,
вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака.

Рішення прийнято за позовом невідомої організації “Громадський контроль і порядок”.

Суд також стягнув з Київської міськради 689 гривень судового збору.

Рішення суддя Любов Маруліна прийняла 28 січня 2021 року.

Міська влада Києва повідомила, що готує апеляцію стосовно рішення Окружного адмінсуду.

У КМДА повідомили, що наразі рішення ОАСК не набуло чинності.

Нагадаємо, що 7 липня 2016 року Київрада перейменувала Московський проспект на імені провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери. Згодом проспект імені Генерала Ватутіна перейменували на честь командувача УПА Романа Шухевича.

Нинішня спроба повернути стару назву проспекту Бандери не перша.

У серпні 2016 року дві громадські організації, “Антифашистська правозахисна ліга” та “Єврейська правозахисна група”, подали до суду щодо перейменування.

Обидві організації засновані ексдепутаткою від Партії регіонів Іриною Бережною (загинула в аварії у серпні 2017 року), її матір’ю Оленою Бережною, а також її громадянським чоловіком Борисом Фуксманом.

До противників перейменування приєдналися кілька організації, що позиціонують себе як “ветеранські”. Це “Ветерани праці – діти війни” та “Київська міська організація ветеранів України”, а також “Інститут правової політики і соціального захисту імені Ірини Бережної” (який очолює Олена Бережна).

А Київраду підтримали партія “Свобода”, Інститут національної пам’яті (обоє – як ініціатори перейменувань), а також громадська організація “Мистецький центр “Локація”.

25 червня 2019 року Окружний адмінсуд Києва вперше скасував рішення Київради про перейменування проспектів Московського та Генерала Ватутіна.

Проте влада подала апеляцію і 9 грудня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва щодо перейменування проспектів Московський та Ватутіна.

Тоді суд встановив, що перейменування було цілком законним.

Окружний адміністративний суд Києва 25 червня скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в українській столиці. Про це повідомив у Фейсбуку депутат Київради від фракції “Свобода” Юрій Сиротюк.

“…Окружний адмінсуд міста Києва. Суддя Чудак Олеся Миколаївна, до речі, суддя що переслідувала майданівців, скасувала рішення Київради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в Києві”, – написав депутат Київради від фракції “Свобода” Юрій Сиротюк на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Але як би не чудив Адмінсуд, проспектам Бандери і Шухевича в Києві бути. Попереду апеляція, а якщо потрібно – і Верховний Суд. Ми не дамо нікому зневажати наших героїв!” – cказав Сиротюк.

Він зазначив, що позивачем у цій справі виступає громадська діячка проросійського спрямування Олена Бережна, мати покійної депутатки від Партії регіонів Ірини Бережної.

Іншу сторону представляв адвокат Дмитро Біловчук.

Справа про перейменування проспектів тягнеться ще з жовтня 2016-го (для Бандери) та липня 2017 року (для Шухевича). “Незаконне”, на їхню думку, рішення Київської міської ради оскаржують громадські організації “Антифашистська правозахисна ліга” та “Єврейська правозахисна група”, представницею яких у суді виступає Олена Бережна.

Суд іще не оприлюднив це рішення офіційно.

А тим часом українці почали активно коментувати у соціальних мережах цю подію.

«Проспектів Бандери і Шухевича більше немає. Їм повернули старі назви. Більше року тривала ця битва. Були затяжні суди та акції, на більшості з яких ми брали безпосередню участь. Іноді прихильники Росії непритомніли прямо посеред вулиці. І сьогодні суд постановив все повернути назад… Реванш такий. У нас забирають пам’ять про наших героїв і повертають совок», – написав активіст Сергій Мазур у Фесбуку. Активіст додав, що відбудеться подача апеляції.

«Подяка адвокату Дмитру Біловчуку за пророблену роботу. Ще все попереду. «Борітеся – поборете», – вказав Мазур.

“Бандері та Шухевичу бути на карті Києва! Реванш – це не тільки знищення Медведчуком журналістики, але й подібні псевдозаконні рішення”, – коментує рішення суду у Фейсбуку журналіст Вахтанг Кіпіані.

“73% виборців співають Яблочко і танцюють Комаринського. І хай тепер скажуть, що винен Порошенко. Хоча скажуть… Цим назвам (проспекти Шухевича та Бандери – ред.) у Києві щонайменше 2 роки”, – написав у своїй сторінці письменник Андрій Кокотюха.

Рішення ОАС прокоментував також голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, назвавши свій пост “Не зли(й) Бандеру”:

“Очільник українського визвольного руху та революціонер, в‘язень польських тюрем та нацистських таборів, жертва кілера КГБ – Бандера став одним із символів безкомпромісної боротьби українців за свободу.

Потім – символом відновлення національної пам‘яті про героїв, яких намагалися витерти із нашої свідомості. Символом того, що наші герої необов‘язково мають подобатися нашим сусідам.

Від учора, після безглуздого рішення київського окружного суду, його ім’я хочуть зробити символом російського реваншу в Україні. Люди, які запустили цей процес, дуже помилилися. Бандера стане початком їхнього кінця.

Він – оголений дріт, по якому тече напруга національної волі. Тому краще його не торкатися”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *