Бандера – оголений дріт, по якому тече напруга національної волі. Українці коментують у соцмережах рішення суду скасувати перейменування проспектів Бандери і Шухевича

Окружний адміністративний суд Києва 25 червня скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в українській столиці. Про це повідомив у Фейсбуку депутат Київради від фракції “Свобода” Юрій Сиротюк.

“…Окружний адмінсуд міста Києва. Суддя Чудак Олеся Миколаївна, до речі, суддя що переслідувала майданівців, скасувала рішення Київради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в Києві”, – написав депутат Київради від фракції “Свобода” Юрій Сиротюк на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Але як би не чудив Адмінсуд, проспектам Бандери і Шухевича в Києві бути. Попереду апеляція, а якщо потрібно – і Верховний Суд. Ми не дамо нікому зневажати наших героїв!” – cказав Сиротюк.

Він зазначив, що позивачем у цій справі виступає громадська діячка проросійського спрямування Олена Бережна, мати покійної депутатки від Партії регіонів Ірини Бережної.

Іншу сторону представляв адвокат Дмитро Біловчук.

Справа про перейменування проспектів тягнеться ще з жовтня 2016-го (для Бандери) та липня 2017 року (для Шухевича). “Незаконне”, на їхню думку, рішення Київської міської ради оскаржують громадські організації “Антифашистська правозахисна ліга” та “Єврейська правозахисна група”, представницею яких у суді виступає Олена Бережна.

Суд іще не оприлюднив це рішення офіційно.

А тим часом українці почали активно коментувати у соціальних мережах цю подію.

«Проспектів Бандери і Шухевича більше немає. Їм повернули старі назви. Більше року тривала ця битва. Були затяжні суди та акції, на більшості з яких ми брали безпосередню участь. Іноді прихильники Росії непритомніли прямо посеред вулиці. І сьогодні суд постановив все повернути назад… Реванш такий. У нас забирають пам’ять про наших героїв і повертають совок», – написав активіст Сергій Мазур у Фесбуку. Активіст додав, що відбудеться подача апеляції.

«Подяка адвокату Дмитру Біловчуку за пророблену роботу. Ще все попереду. «Борітеся – поборете», – вказав Мазур.

“Бандері та Шухевичу бути на карті Києва! Реванш – це не тільки знищення Медведчуком журналістики, але й подібні псевдозаконні рішення”, – коментує рішення суду у Фейсбуку журналіст Вахтанг Кіпіані.

“73% виборців співають Яблочко і танцюють Комаринського. І хай тепер скажуть, що винен Порошенко. Хоча скажуть… Цим назвам (проспекти Шухевича та Бандери – ред.) у Києві щонайменше 2 роки”, – написав у своїй сторінці письменник Андрій Кокотюха.

Рішення ОАС прокоментував також голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, назвавши свій пост “Не зли(й) Бандеру”:
“Очільник українського визвольного руху та революціонер, в‘язень польських тюрем та нацистських таборів, жертва кілера КГБ – Бандера став одним із символів безкомпромісної боротьби українців за свободу.

Потім – символом відновлення національної пам‘яті про героїв, яких намагалися витерти із нашої свідомості.
Символом того, що наші герої необов‘язково мають подобатися нашим сусідам.

Від учора, після безглуздого рішення київського окружного суду, його ім’я хочуть зробити символом російського реваншу в Україні. Люди, які запустили цей процес, дуже помилилися. Бандера стане початком їхнього кінця.

Він – оголений дріт, по якому тече напруга національної волі. Тому краще його не торкатися”.

В’ятрович також сказав, що повний текст з мотивацією буде через п’ять днів і після отримання повного тексту, буде подавати апеляцію. Боротьба триває!

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *