Прокурори САП закликали Генпрокурора відмовитися від спілкування “відосиками”
Спеціалізована антикорупційна прокуратура звертає увагу Генерального прокурора, що спілкування між структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора шляхом зйомки та розміщення відеороликів та повідомлень у соціальних мережах не відповідає світовим стандартам роботи правоохоронних органів.
Нагадаємо, “Український репортер” розповідав: Ірина Венедіктова у відеозверненні розкритикувала роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вона незадоволена тим, що досі немає реальних результатів у сфері боротьби з корупцією.
https://www.facebook.com/pgo.gov.ua/videos/613333962722476/
Відповідь прокурорів САП на це відео не забарилася. Вони виступили з відкритим листом, у якому нагадують, що ні Генпрокурор, ні його заступники не мають права давати вказівки прокурорам САП щодо виконання ними своїх обов’язків. Також пояснили і реальні причини пробуксовування правоохоронної системи.
Сьогодні Спеціалізована антикорупційна прокуратура вкотре звернулася до Генпрокуратури, стверджуючи:
“Такі дії (відеоролики. – Ред.) жодним чином не сприяють утвердженню авторитету органів правопорядку та прокуратури зокрема, а мають зворотній ефект у суспільстві.
Робота САП та НАБУ не узгоджується із старими стандартами роботи правоохоронної системи, а запущений маховик антикорупційної боротьби неможливо спинити, адже він не залежить від прізвищ керівників.
У силу специфіки роботи ми володіємо інформацією та добре розуміємо запущені так званими «політичними елітами» процеси перепідпорядкування нашої діяльності певним цілям, які не узгоджуються із завданнями кримінального судочинства.
З огляду на це, наполегливо закликаємо Генерального прокурора не бути частиною таких процесів, не чинити тиску на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та ганьбити правоохоронну систему.
Водночас, вкотре інформуємо, що на сьогоднішній день на розгляді Вищого антикорупційного суду перебуває понад 200 кримінальних проваджень за обвинуваченням осіб, які ще 5 років тому, могли подзвонити Генеральному прокурору і вирішити усі проблеми у «режимі online».
Однак, пори все, на даний час вони є підсудніми та перебувають в суді на відповідній лаві.
Так само як і сотні інших чинних та колишніх посадовців, політиків, народних депутатів, яких Ви «не можете підвести», є підозрюваними, а кримінальні провадження розслідуються попри спроби позбавити їх такого статусу.
Мільярдні схеми у галузі енергетики, промисловості, добування корисних копалин та інших сферах економічної діяльності припиненні внаслідок спільних зусиль Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України.
Ми впевнені, що винні особи обов’язково понесуть передбачену законом відповідальність за вироками. І це мають бути саме вироки і саме суду, і виключно Вищого антикорупційного суду, а не «хотєлок» слідчого, детектива чи прокурора.
Обсяги справ, у яких суддям Вищому антикорупційному суду необхідно розібратись та поставити крапку, становлять тисячі томів.
При цьому Суд є незалежним та здійснює правосуддя згідно із процедурою, встановленою законом, а не у відповідності до побажань Холодницького, Ситника чи навіть Венедіктової”.