З’ясування стосунків: на козирну карту Генпрокурора прокурори САП відповіли козирним тузом

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі не стали мовчати з приводу критики на свою адресу із вуст Генерального прокурора Ірини Венедіктової.

Нещодавно пані Венедіктова у відеозверненні гостро розкритикувала роботу САП. Вона незадоволена тим, що досі немає реальних результатів у сфері боротьби з корупцією. Говорить:

«Вивчення стану організації розслідування кримінальних проваджень засвідчило про численні порушення та неналежне виконання службових обов‘язків керівництвом та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У актуальних та резонансних провадженнях по 2, 3, а іноді 4 роки тому повідомлено про підозру високопосадовцям, а слідство досі не завершене, винні до відповідальності не притягнуті, багатомільйонні збитки не відшкодовані».

“На одному з найсвіжіших прикладів покажу Вам, як творять дива із справами в правоохоронній системі. Всупереч ухвалі слідчого судді, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою не забезпечено прийняття законного рішення стосовно колишнього топ-керівника правоохоронного органу за фактом незаконного заволодіння земельною ділянкою в Києві.

У рекреаційній місцевості в Пущі Водиці, де посадовцеві дали всього дві службові кімнати, він вирубав цінні дерева, обніс гектар площі парканом і збудував собі палац на 1000 квадратів. Ще в 2017 році йому повідомлено про підозру, потім він був у міжнародному розшуку, а торік став народним депутатом України.

У листопаді 2019 року розслідування цієї справи було доручено детективам НАБУ. Прокурорами САП упродовж шести місяців після отримання цього провадження не було забезпечено виконання жодної слідчої та процесуальної дії, хоча попереднім органом досудового розслідування допитано понад 100 осіб та проведено 30 судових експертиз.

В результаті, через порушення розумних строків провадження закрито. Відповідно, завдані мільйонні збитки державі не відшкодовані, незаконно вилучена земля не повернута громаді Києва, а підозрюваний уникнув відповідальності».

Генеральний прокурор навела й інший випадок, на її думку, бездіяльності САП: «Це – резонансне провадження щодо розкрадання коштів на виконанні державного оборонного замовлення. Поки воно розслідувалось ДБР – керівникам оборонного та комерційного підприємств було повідомлено про підозру. Після зміни підслідності – знову ж таки жодної дії. Як наслідок «процесуальної незграбності» – ухвала суду про відмову прокуророві САП в продовженні строків досудового слідства у провадженні».

Венедіктова також дорікає, що досі не скеровано до суду обвинувальний акт відносно народного депутата України, який з жовтня 2019 року обґрунтовано підозрюється у заволодінні 93-ма мільйонами гривень «Укрзалізниці».

Відповідь прокурорів САП на це відео не забарилася. Вони виступили з відкритим листом, у якому нагадують, що ні Генпрокурор, ні його заступники не мають права давати вказівки прокурорам САП щодо виконання ними своїх обов’язків.

Вони також пояснюють і причини пробуксовування правоохоронної системи:

Прокурори не погоджуються з критикою, вважаючи її необгрунтованою. І показують, що насправді відбувається:

Фото із Фейсбук-сторінки Офісу генпрокурора.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *