Про кульгавих качок, шпану з підворіття і будапештський формат

Тиждень розпочався з поїздок Еммануеля Макрона до Московії та України. Власне, Франція є однією з країн “Нормандського формату”. Безумовно, хотілося б в особі Макрона бачити Президента великої французької нації, яка була однією із засновниць об’єднаної Європи, що базувалася на цінностях.

На жаль, під час цих поїздок я побачив не президента Франції, а кандидата у президенти Франції, який боровся за голоси путінських “жовтих жилетів” замість того, щоб представляти велику націю – стовп європейської демократії. Макрон виглядав як паризький піжон у перемовинах зі шпаною з пітерського підворіття. Зустрічаючись із міжнародним терористом номер один, він не говорив про цінності, не давав сигналів для приведення цієї шпани до тями. Навпаки: мотивував значущість агресора, підігріваючи його внутрішнє «его».

А хотілося б від президента великої нації побачити такий меседж: місце шпани – «під лавкою», а не за столом поруч із цивілізованими людьми.

Представник такої країни, як Франція (що є учасником “Нормандського формату” і повинна була б приводити московитів до тями), весь процес переговорів з агресором мав побудувати на цінностях, на демократії, на європейській безпеці та праві будь-якої нації на самовизначення. Це ті підвалини, з яких не має права зійти очільник великої нації. Усе це Макрон проігнорував.

Завітавши до України, Еммануель Макрон виступив як проявник: зірвав ковдру із Зеленського та його «секретарки» Єрмака. На мій погляд, в Україні, на жаль, задіяне таке явище як операція «прикриття». Міністр закордонних справ Кулеба, секретар РНБО Данілов, міністр оборони Резніков проголошують патріотичну позицію. Не знаю, чи свідомо вони це роблять. Але для українського народу це «прикриття». Тому що Макрон, приїхавши в Україну, показав усім, що насправді Єрмак на засіданні політичних радників “Нормандського формату” говорив про реалізацію московитського варіанту “Мінських угод”. Тобто в команді Зеленського є ті, хто проголошує патріотичні позиції, а є ті, хто реально діє. Слова з діями кардинально розходяться. Це і є когнітивний дисонанс, або операція «прикриття».

Завтра, 10 лютого, Єрмак знову їде на зустріч політичних радників у “Нормандському форматі”. Які зобов’язання він візьме на себе на цей раз? Чи про все буде повідомлено українському суспільству? У мене величезні сумніви. Нас хочуть заплутати.

Є ще один учасник “Нормандського формату” перемовин – Німеччина.

Там також не все добре. Канцлер Шольц на посаді два місяці. Спершу мав 49% підтримки німецького народу, а за два місяці – лише 20% підтримки і 60% несприйняття його політики. За два місяці навряд чи він міг зробити щось таке, що кардинально змінило б настрої німців. Йому рикошетом дістається негатив за пізню Меркель та нинішнього Шредера та їхню позицію щодо промосковитського нейтралітету. Водночас більшість західних партнерів із нерозумінням ставиться до небажання Німеччини постачати Україні оборонне озброєння, до її поблажливості щодо “Північного потоку-2” тощо. Тобто Шольц має негатив на Заході та невелику підтримку всередині країни.

Висновки очевидні: не факт, що Макрона знову оберуть президентом Франції, і не факт, що Шольц пробуде на посаді канцлера більш ніж пів року. І сьогодні ці дві «кульгаві качки» буцімто хочуть примирити Україну з московитами. Місія – нездійсненна.

Нам чітко треба усвідомити: “Нормандський формат” – помер. Невдовзі й “Мінські угоди” будуть так само поховані. Московити їх давно вже поховали, не припиняючи вогонь по українських позиціях та паспортизуючи населення ОРДЛО.

Ще раз наголошую: Україні потрібно переходити до “Будапештського формату” перемовин за участю США, Великої Британії, України та Московії. Це ті країни, які брали на себе зобов’язання щодо територіальної цілісності України. Ці ж країни мають відповідальність перед Україною, кордони якої порушені. Тільки тоді зможемо говорити про певні зрушення.

Павло Жебрівський, президент Спілки «Бойове братерство України», екскерівник Донецької військово-цивільної адміністрації. 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *