Президентські вибори на Кіпрі: у другому турі позмагаються чинний голова держави і комуніст
Чинний президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс і кандидат від комуністичної партії АКЕЛ Ставрос Малас вийшли до другого туру президентських виборів. Про це повідомляє місцеве МВС після підрахунку 100% голосів.
Анастасіадіс набрав 35,50% голосів виборців, Малас – 30,24%. Другий тур виборів президента Кіпру відбудеться 4 лютого.
Для перемоги в першому турі кандидату було необхідно набрати понад 50% голосів. Явка виборців склала 71,4%. Право голосу мають понад 550 тисяч кіпріотів.
Варто сказати, що фактично острів Кіпр розділений між трьома державами: 36% території контролює самопроголошена Турецька Республіка Північного Кіпру, 3,7% – ООН (буферна зона), 2,7% – Велика Британія (військові бази Акротірі і Декелія), решта 57,6% – Республіка Кіпр. Формально під суверенітетом Республіки Кіпр перебувають 98% території острова, за винятком англійських військових баз.
З 1 травня 2004 року Кіпр входить до Євросоюзу, а з 1 січня 2008 року – до єврозони. Республіка Кіпр дотримується політики неприєднання і не входить до НАТО.
Турецький сектор позначається на картах Республіки Кіпр, як “територія, недоступна у зв’язку з турецькою окупацією”.
З 2003 року влада Кіпру залучила в країну понад 4 мільярди євро, продаючи громадянство за так званою схемою “золотих віз”. Серед тих, хто отримав кіпрський паспорт, є і українські бізнесмени. Зокрема, Ігор Коломойський та його діловий партнер Геннадій Боголюбов. Ще одним громадянином України, який придбав паспорт Кіпру, є співзасновник та партнер фінансової групи Invest Capital Ukraine Костянтин Стеценко.
Кіпрське громадянство за схемою “золота віза” надається особам, які вклали мінімум 2 мільйони євро в нерухомість або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. Володар кіпрського паспорта не повинен здавати мовні тести або постійно там мешкати. Достатньо з’являтися на острові раз на 7 років.