Польща змінює трудові правила для українців – Rzeczpospolita

Сьогодні, 10 травня, на засіданні Сейму Польщі депутати почнуть роботу над новими правилами працевлаштування, у тому числі для польських компаній, які наймають на роботу громадян України. Про це пише польська Rzeczpospolita. Згідно змін, польські підприємства більше не зможуть безкоштовно подавати заявки на видачу віз українцям, білорусам, росіянам, грузинам, молдованам і вірменам.

З 1 січня 2018 року за це доведеться платити 30 злотих – це приблизно $7,5. Половина цієї суми залишатиметься місцеві владі, яка вноситиме дані про працевлаштування іноземців у спеціальний реєстр.

Повідомлється, що торік польські компанії попросили надати візи для 1,3 млн вихідців з країн колишнього СНД. Більшість із них – громадяни України. Водночас лише 300 тис. заробітчан зареєструвалися у державних установах Польщі, решта працювали у тіні.

Якщо польські законодавці схвалять зміни, прикордонники і державна інспекція праці контролюватимуть законність працевлаштування іноземців, у тому числі й українців.

Насамперед це потягне за собою бюрократичну тяганину, адже у деяких воєводствах черга за дозволами на працевлаштування тягнеться по півроку.

Хоча українських заробітчан із готовністю наймають у Польщі через схожість мов і культур, деякі поляки невдоволені засиллям дешевої робочої сили зі Сходу, яка гальмує зростання зарплат. Влада країни побоюється, що після надання Україні безвізу нелегальних трудових мігрантів з України стане ще більше.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *