У Броварах тріщить по всіх швах будівля дитячої лікарні

У пристоличних Броварах, як гриби після дощу, ростуть багатоповерхівки, але… ось-ось може розвалитися будинок інфекційного відділення дитячої лікарні, впасти дах у дитсадку “Зірочка”… Про  це розповідає видання “Маєш право знати”

Як каже заступник головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Григорій Павлін, будівля інфекційного відділення дитячої лікарні, яку введено в експлуатацію у 1991 році, тріщить по всіх швах через те, що поруч із нею хаотично звели новобудови. Висотні будинки, на його думку, зрушили ґрунт і таким чином змінився рух ґрунтових вод, які стали підмивати фундамент споруди.

Журналістка видання “Маєш право знати” Ірина Ющенко пише, що на декоративній стіні фасаду будівлі інфекційного відділення дитячої лікарні близько десяти років тому утворилася тріщина. З кожним роком вона все збільшувалася і збільшувалася. І можливо згодом упала б комусь на голову, адже ніхто на ту тріщину не зважав. Та допоміг прикрий випадок.

У жовтні 2016 року у Василькові, що на Київщині, в одній із шкіл обвалився дах. Після цього інциденту уряд видав постанову, згідно з якою було створено комісії, які б обстежували об`єкти комунальної власності.

У Броварах така комісія виявила аварійний стан деяких будівель шкіл, дошкільних закладів (дитячий садок “Зірочка) та медичних закладів. У числі останніх і споруда інфекційного відділення Броварської дитячої лікарні.

Лише наприкінці квітня 2017 року аварійну декоративну стіну на її фасаді демонтували. За словами заступника головного лікаря з економічних питань Броварської центральної районної лікарні Тетяни Щербак, роботи на суму 35,740 тис. гривень у борг виконала одна із приватних фірм. З виконавцем демонтажу розрахуються з коштів, які візьмуть із лікарняної каси – зі спецрахунку, на який надходить плата від здачі в оренду приміщень Броварської лікарні.

Проте, на жаль, від того, що демонтували декоративну стіну фасаду споруди інфекційного відділення Броварської дитячої лікарні, вона не припинила розвалюватися. Часткове обстеження будівлі показало, що не все гаразд і з іншими її частинами, зокрема фундаментом, підвалом. Але наскільки серйозного ремонту потребує приміщення, може з`ясувати ще одна експертиза. На неї лікарня проситиме у депутатів виділити з місцевого бюджету 90,8 тис. гривень.

На засіданні постійної комісії Броварської міськради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, яке відбулося 5 травня, було одноголосно вирішено надати ці кошти броварській лікарні. Тепер лише потрібно чекати рішення сесії, зазначає видання “Наші гроші”.

Цілком можливо, що воно буде на користь броварських медиків. Проте виникає питання: а чи потрібно проходити такий довгий бюрократичний шлях, чекати роками якихось експертиз, рішень, щоб просто відремонтувати дах у дитсадку чи фундамент у лікарні?

Адже йдеться не про якесь маленьке село з мізерним місцевим бюджетом, а про майже стотисячне пристоличне місто, де давно вже зводяться не те що багатоповерхівки, а хмарочоси. А від зведення тих будівельних гігантів і місцевий бюджет наповнюється.

То чому ж підприємствам комунальної сфери, до яких належать школи, дитсадочки, лікарні, перепадає те, що з носа впало? Питання – риторичне.

Алла ТОПЧІЙ

Like

Алла ТОПЧІЙ

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *