Польща може спростити працевлаштування медиків з України

Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медичних працівників з поза меж Європейського Союзу, зокрема з України. Це робиться задля вирішення проблеми дефіциту медперсоналу.

Відомство звернулося до міністра науки й освіти з пропозицією внести зміни до національного закону про вищу освіту, які привели б процедуру підтвердження диплома про вищу медичну освіту відповідно до європейських норм. Серед обов’язкових вимог до іноземних працівників – вільне володіння польською мовою.

Зараз не громадяни країн-членів Євросоюзу мають проходити складну процедуру підтвердження (нострифікації) диплому медика. Право на це мають 8 медичних університетів, кожен з яких має власні екзаменаційні питання. Торік польський іспит на медика спробували здати 245 іноземців.

Водночас Польща не може піти на взаємне визнання медичної кваліфікації з Україною, оскільки це суперечить правилам ЄС і означатиме, що українські дипломи визнають у всіх країнах-членах ЄС.

За даними Міністерства охорони здоров’я Польщі, зараз майже 500 осіб подали заявки на право займатися медициною в Польщі. В основному це поляки, які закінчили медичні ВУЗи в Україні і хотіли б почати практикувати на батьківщині.

Зараз у Польщі лише 2,3 лікаря на 1 000 людей населення, тоді ж як середній показник по Європі – 3,5. Місцеві лікарі масово виїжджають на роботу закордон. Торік Вища медична палата Польщі видала 747 сертифікатів, необхідних лікарям для роботи в інших країнах ЄС.

Українці сьогодні є найчисельнішою національною групою, яка практикує медицину в Польщі. Зараз там працюють лікарями 314 наших співвітчизників, це 36% від загальної кількості медиків-іноземців.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Польщі набули чинності нові правила працевлаштування іноземців.

Про масову еміграцію медиків з України читайте тут:

У найближчі два роки з України можуть виїхати ще 50 тисяч лікарів

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *