Закон про реінтеграцію Донбасу – чи варто йти на поступки агресору?
Микола ГОЛОМША, український політик:
– Найближчим часом, з початком роботи нової сесії українського парламенту, на розгляд народних депутатів буде внесено проект закону “Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу України”. Як неодноразово наголошувалося різними посадовими особами держави, він базуватиметься на Мінських угодах. Чи, можливо, реалізуватиме якісь нормандські перемовини (частково, паритетно, а може і сателітно).
Як на мене, звуження такої глобальної теми, як звільнення окупованих територій України, відновлення кордонів та повернення мирного життя українським громадянам, що поневолені путінськими терористами, лише до Донбасу є поступкою (свідомою чи ні – залишаю за дужками) Кремлю.
Путінський режим усі ці роки продовжує комбіновані багатофакторні агресії проти України, намагається на міжнародному рівні вивести з переговорного дискурсу не лише тему Криму (разом із такими геостратегічними феноменами інфраструктурної агресії, як Керченський міст, морська економічна зона та шельфи Чорного моря тощо). На якомусь етапі це частково вдалося. Але сьогодні США і навіть європейські лідери, зокрема пані Меркель, однозначно висловлюються з цього приводу – вони не визнаватимуть ніколи незаконну анексію Криму Російською Федерацією. Німеччина готова долучитися до нових санкцій, якщо Кремль ігноруватиме норми міжнародного права.
Україна в цій ситуації мала би в глобальному дискурсі комплексно піднімати тему звільнення Криму від окупантів на одному рівні з деокупацією окремих районів Донецької та Луганської областей.
Тільки так ми зможемо добитися перемоги над ворогом і швидшого відновлення територіальної цілісності.