Ласкаво просимо до пекла. Ним став Київський слідчий ізолятор
Представники Офісу омбудсмана з моніторинговою місією повторно відвідали Київський слідчий ізолятор.
Вони стверджують, що виявлено низку порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту.
Більшість камер:
- не забезпечені належним штучним освітленням;
- мають надмірну заґратованість вікон;
- стіни вологі та вкриті грибком;
- через відсутність вентиляції та куріння у камерах, ув’язнені позбавлені можливості дихати свіжим повітрям;
- бокси збірного відділення не опалюються.
Також були виявлені факти відсутності у в’язнів спальних місць, через що вони змушені спати по черзі або на підлозі камери, що є грубим порушенням їх права на належне поводження та гідність.
Адміністрацією СІЗО порушуються права засуджених на контакти із зовнішнім світом. Зокрема особам, засудженим до арешту, телефонні дзвінки не надаються, а засудженим до довічного позбавлення волі – у вихідні та святкові дні.
Виявлені численні факти безоплатної праці засуджених, які виконували ремонтні роботи та функції з господарського обслуговування СІЗО.
Тим часом міністр юстиції Денис Малюська планує виставити це СІЗО на продаж, писав “Український репортер”.
“Ми частково розвантажимо Лук’янівське СІЗО, зробимо на Бориспільській трасі також Київський слідчий ізолятор. Але інвестиційної привабливості будівлі XIX століття особливо не становлять в тому сенсі, що це історичні пам’ятки. Їх не можна знести, побудувати нові будівлі, комплекси, офісні споруди тощо.
Єдиний можливий варіант, який я бачу, але знову ж таки, з бізнесом він не прорахований, це готель, наприклад. Готель, який міг би бути стилізований під в’язницю. В Європі це практикується, користується популярністю”, – зазначив міністр.
Перетворення Лук’янівського СІЗО на готель – це справжня туристична бомба, – сказав пан Малюська.
Тобто можна ночувати в номері, який був в’язницею, і де, наприклад, перебував відомий поет чи політик. Тим паче недалеко від центру”, – сказав Малюська. За словами міністра, потенційно туристичний об’єкт може бути непоганий, але, знову ж таки, для цього треба побудувати на заміну інфраструктуру, вивезти людей і зробити великий ремонт. “І, скоріш за все, звичайно, що це не Мін’юст робитиме готель, але потенційно історія, можливо, цілком пристойна як для бізнес-проєкту”, – додав він.
На початку червня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт “Про внесення змін до бюджетного кодексу України” №3591, який дозволить продавати законсервовані в’язниці.
На цю тему: