Громади Київщини і обласна влада — реальне чи надумане протистояння?

Фурси Білоцерківського району знову в центрі уваги. Громадська організація “Майдан Білоцерківщини” запросила людей на зібрання з приводу затягування процесу створення на Київщині об`єднаних територіальних громад.

Люди серйозно занепокоєні невизначеністю свого майбутнього. Адже до цього часу в столичній області не завершився процес об`єднання територіальних громад, багатьох сільських, селищних чи міських очільників не влаштовує запропонований владою варіант створення громад.

На зборах виступив і сільський голова Фурсів, голова Асоціації сільських і селищних рад України Микола Фурсенко, який зазначив, що київське обласне керівництво диктує громадам свої умови об`єднання, а це неприпустимо. Адже лише люди, мешканці населених пунктів мають вирішувати, як їм жити і господарювати, а нав`язування своїх бачень об`єднаних територіальних громад згори неприпустимо.

Виступає Микола Фурсенко. Фото із сайту “Моя Київщина”

На зборах, що радше нагадували мітинг, звучала також критика на адресу голови облдержадміністрації Олександра Горгана і директора департаменту містобудування та архітектури КОДА Наталії Мошинської.

Кореспондентка “Українського репортера” поцікавилася в голови Фурсівської сільської ради Миколи Фурсенка, чи звертався він письмово до голови Київської ОДА з питанням щодо створення об`єднаної територіальної громади з центром у селі Фурси і якою була відповідь.

Микола Іванович сказав, що документи на реєстрацію об`єднаної територіальної громади з центром у Фурсах подав ще два роки тому, проте їх так і не затвердили. Олександр Горган нібито в особистій розмові просив Миколу Івановича зачекати, він розбереться.

“Український репортер” поспілкувався також із заступником директора Департаменту містобудування та архітектури, виконувачем обов`язки головного архітектора Київської області Дмитром Ликовим.

– Я не був на тому зібранні у Фурсах, проте впевнений – очільникам сільських рад потрібно запрошувати на такі заходи не громадських активістів, які часто є політично заангажованими, а фахівців із Асоціації міст України, обласної державної адміністрації, зокрема з Департаменту містобудування та архітектури, фінансового управління, Офісу реформ. Таке спілкування буде набагато кориснішим і дієвішим.

Адже таким чином налагоджується певна співпраця між сторонами конфлікту і в разі надання територіальними громадами документальних доказів доцільності їх об`єднання саме таким чином, питання може бути вирішене на їхню користь, – сказав заступник директора департаменту.

Водночас Дмитро Ликов вважає, що справді є певна проблема із втіленням в життя перспективного плану розвитку Київської області, який затверджено Кабміном. Не завжди його сприймають громади на місцях.

Адже цей план є уніфікованим, на рівні держави, а потрібно підходити до кожного села, селища, міста індивідуально, враховуючи собливості розвитку, традиції. Скажімо, Закарпаття значно відрізняється від Сумщини, чи Харківський регіон від Запорізького.

Проте часто бажання громад не відповідають законодавству, або ж всі вони роблять одну, типову помилку. Наприклад, часто керівники об`єднаних територіальних громад грунтовно розраховують свій бюджет, сподіваючись на майбутні надходження, тобто підтримку Кабінету Міністрів України на початку своєї діяльності, але не розуміють, а які ж будуть подальші витрати.

– Так, за підтримки Уряду об`єднані територіальні громади можуть побудувати школи, дитсадки, відкрити ФАПи, але зовсім не думають про те, що років через три їм уже ніхто нічого не дасть, а всі ці та інші структури потрібно якось обслуговувати. А коштів у місцевому бюджеті може і не знайтися. Тож одного бажання для створення об`єднаної територіальної громади може бути замало, потрібно думати і про те, а чи буде така громада спроможною себе утримувати, – вважає Дмитро Ликов.

Алла ТОПЧІЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *