ВООЗ склала список антибіотиків, які слід вживати обережно

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) провела найбільший за останні 40 років перегляд рекомендацій у сфері антибіотиків. Їх об’єднали у три групи залежно від лікування 21 найпоширенішої інфекції.

До першої групи під назвою Access (доступність) включили препарати, які ВООЗ рекомендує для масової доступності при лікуванні найбільш поширених запальних захворювань – пневмонії і т.і. До цієї групи входять ампіцилін, амоксіцилін та інші. ВООЗ нагадує, що навіть антибіотики з цього списку мають вживатися виключно за рекомендацією лікаря.

До другого списку під назвою Watch (пильність) ВООЗ включила антибіотики, які збільшують ризик виникнення стійкості до антибіотиків і до застосування яких слід ставитися з обережністю і лише для лікування вузького переліку інфекційних захворювань.

Зокрема, використання ципрофлоксацину, який широко застосовується для лікування циститів чи інфекцій верхніх дихальних шляхів, наприклад, гострого бактеріального синуситу чи бактеріального бронхіту, має бути суттєво обмежений для уникнення подальшого розвитку толерантності до антибіотиків.

До третьої групи під назвою Reserve (запасний) ВООЗ включила вісім препаратів, таких як колістин і деякі види цефалоспоринів. Вони мають використовуватися лише у крайньому випадку, коли інші варіанти лікування не допомогли.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *