Чи зрадить мер Прилипко гостомельців? За крок від скандалу

Інформація про те, що в порядку денному чергової сесії Ірпінської міської ради є питання про об’єднання Гостомеля й Ірпеня, турбує дуже багатьох гостомельців. Сесію заплановано провести 21 грудня.

Днями в Ірпені мені вдалося переговорити на цю тему з мером Володимиром Карплюком. Отже, Ірпінь вкотре збирається зробити Гостомелю пропозицію щодо об’єднання в одну територіальну громаду. Виявляється, що для Карплюка не є аргументами те, що Гостомель від такої пропозиції ще раніше відмовився, що є рішення облради про Гостомельську об’єднану територіальну громаду.

На запитання, навіщо Ірпінь виходить з такою, напрочуд дивною, пропозицією, Карплюк пояснив: «Гостомель – бідний і неспроможний сам розвиватися».

Та ні, пане Карплюк, бідних родичів не люблять, а ви дуже хочете з нами, гостомельцями, породичатися, боїтеся відпустити, бо ми – багате, самодостатнє селище, і вам шкода втратити наші мільйони.
Керуючий справами Ірпінської міськради Дмитро Негреша взагалі був здивований, що Гостомельська громада – на стадії перших місцевих виборів. Чому саме сьогодні Ірпінь знову має намір зробити пропозицію Гостомелю? Висновок очевидний.

Голосування за «самостійність» Гостомеля відбулося за попереднього депутатського корпусу Гостомельської селищної ради, яку очолював Анатолій Кириченко. Сьогодні на чолі Гостомеля – регіонал Юрій Прилипко. В селищі бачать, що сьогодні багато рішень, які приймає місцева рада, є злом для нашого селища. Бо голосує за такі рішення «через коліно», за допомогою «тітушок». Враховуючи таку ситуацію, в Ірпені, певно, й вирішили запропонувати об’єднання. До слова, колишня заступник міського голови, а нині депутатка Ірпінської міської ради в коридорі ради мимохідь сказала:

«Гостомель хоче забрати свої гроші, а все інше залишити, як було. Так не вийде!» Дуже вже ця фраза підводить до думки, що перемовини таки ведуться. То чи зрадить Прилипко гостомельців?

Лариса БОГДАНОВА

Від редакції. Знову тривають ігрища. Ірпінські керманичі не можуть спокійно спати, розуміючи, що невпинно наближається той час, коли Гостомель стане повністю і безповоротно самостійним.

Гостомельську об’єднану територіальну громаду (а це – Гостомель, Озера, Горенка, Мощун) давно створено, залишилося лише провести перші місцеві вибори.

Таким забудькуватим чиновникам, як Карплюк, нагадаємо, коли саме було створено Гостомельську об’єднану територіальну громаду. 11 червня 2015 року голова облдержадміністрації підписав розпорядження про затвердження висновків КОДА щодо відповідності Конституції та законам проекту рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад селища Гостомель, сіл Мощун, Горенка Києво-Святошинського району та села Озера Бородянського району в об’єднану Гостомельську селищну територіальну громаду з центром в Гостомелі».

У серпні 2015 року сесія облради затвердила Перспективний план, утворивши цю громаду.
Київська обласна державна адміністрація за підписом Олександра Горгана 15 вересня 2017-го направила на адресу Центральної виборчої комісії звернення щодо призначення перших виборів Гостомельської селищної ради об’єднаної територіальної громади та Гостомельського селищного голови.

Отже, обласна влада аргументовано й чітко заявила: виборам у громаді бути! Вона прислухалася до думки і прохання робочої групи Гостомельської об’єднаної територіальної громади (її очолює Василь Думен), яку було викладено в офіційному листі голові КОДА, – реформа місцевого самоврядування вимагає виборів.
Як бачимо, громада на порозі виборчого процесу. Йшли до нього важко, долаючи великі перешкоди, блокування посіпак Януковича, різних комбінаторів.

Гостомельська громада однією з перших на Київщині твердо стала на шлях децентралізації.
Прогресивний Гостомель розуміє: Ірпінь для нього – це кайдани. Принизливі, болючі, нестерпні. Подивіться на цю несправедливість: в адміністративному плані Гостомель підпорядкований Ірпеню (ці «кайдани» ще з «совіцького союзу»). Відтак зароблені селищем кошти (в тому числі й податкові надходження) перетікають до ірпінського “гаманця”. А це – десятки мільйонів гривень!

Хіба ж ми не знаємо і хіба ж не чули про випадки тіньових схем розподілу фінансових потоків в Ірпені?! Зокрема, як перекачували бюджетні кошти на “мертвих душ”.

Гостомель, як тільки відокремиться від Ірпеня, зможе заробляти до ста мільйонів гривень на рік. Хіба ж ці кошти не муляють око Карплюку і компанії?

Нагадаємо, що нині Гостомель дуже потерпає від “спадку” Януковича, методи роботи та стиль цього донецького пахана узяли на озброєння місцеві чиновники. Активісти б’ють на сполох, заявляючи про забудову сільгоспземель в інтересах сумнівних компаній, виділення ділянок для осіб, наближених до місцевої влади, нахабне й цинічне ігнорування громадської думки, провал із будівництвом дитсадків, поліклініки, школи, залучення “тітушок”, сепаратистів для тиску на прогресивних депутатів селищної ради…

Водночас чуємо, як прем’єр Гройсман заявляє, що «міста мають бути комфортними для мешканців… У нас на порядку денному зміни у всіх сферах життя. І нам треба дати нову якість життя… Ніхто в Україні не дасть знищити місцеве самоврядування, ніхто не зупинить процесів децентралізації. Але міста повинні бути ефективними».

Чому б урядовцям не відвідати Гостомель, не поспілкуватися з активістами, почувши їхню думку, чому гальмують розвиток місцевої громади? Нині уряд обіцяє велику фінансову допомогу громадам для виконання різних соціальних програм. На жаль, ця потрібна допомога вкотре обходить стороною Гостомель.

Дуже несправедливо. Адже Гостомельська громада була однією з перших, хто став на шлях децентралізації, реформи місцевого самоврядування, її ставили за приклад, як зразкову. І ось нині… палиці в колеса.
Мер Ірпеня Карплюк, схоже, відчув, що є «поле для гри». Сумнівної гри. Все одно Гостомельська громада переможе, жодні ігрища, жодні «тітушки» не допоможуть зламати громаду, здолати правду.

Малюнок Олега СМАЛЯ

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.