Перемовини “нормандської четвірки”: Росія хоче ввести в оману

Керівники зовнішньополітичних відомств “нормандської четвірки” – України, Росії, Німеччини та Франції – провели робочу зустріч в Берліні. Конкретних результатів під час перемовин досягнуто не було.

Вперше було обговорено у Нормандському форматі питання миротворців ООН на Донбасі. Як розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін, сторони по-різному розуміють домовленості, абсолютно по-різному розуміють, якою має бути місія. Російська сторона пропонує “тотально фейкову місію”, з фейковим захистом СММ; українська позиція: це має бути реальна місія з реальним мандатом, для всього Донбасу, яка впливає на ситуацію (адже “просто ходити разом з СММ”, немає жодного сенсу), яка поступово перебиратиме контроль на всій окупованій території, яка матиме реальний мандат, мандат впливу, мандат щодо роззброєння, спільного з ОБСЄ контролю над відведенням важкої зброї та її пошуку.

Позицію Росії щодо миротворчої місії Клімкін назвав “ще гіршою”, ніж здавалося спочатку: Москва наполягає на тому, що миротворці можуть лише “супроводжувати” спостерігачів ОБСЄ вздовж лінії зіткнення та на окупованій території, але не здатні робити нічого іншого, повідомляє Укрінформ.

Фото із сайту МЗС України

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *