ПАРЄ закликала РФ негайно звільнити всіх українських заручників

Відповідну резолюцію підтримали 77 депутатів, утрималися 15, повідомляє УНІАН.

Парламентська асамблея Ради Європи закликала Москву «без зволікання звільнити всіх українців, ув’язнених в Російській Федерації та окупованому Криму за політично вмотивованими обвинуваченнями, та докладати всіх зусиль, аби прискорити звільнення українських громадян, яких утримують під вартою на тій території Донбасу, що перебуває під контролем Росії».

До моменту звільнення українців РФ повинна «дотримуватися заборони на застосування тортур, нелюдського або принизливого поводження та забезпечити їм право на доступ до належної медичної допомоги». При цьому ПАРЄ зажадала, аби російські тюремники утрималися від примусового годування Олега Сенцова та інших бранців.

Окрім того, європейські парламентарі наполягають, аби РФ відмовитлася від політики нав’язування російського громадянства українським громадянам, які живуть в окупованому Криму. У резолюції також висловлюється заклик скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та дозволити в’їзд до Криму його лідерам – Мустафі Джемілєву й Рефату Чубарову.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *