Петро Порошенко анонсував зміни до Конституції

Президент внесе на розгляд Верховної Ради проект змін до Конституції, які закріплять в Основному Законі стратегічні цілі держави – набуття членства Євросоюзі та НАТО.

Станеться це найближчим часом, повідомив голова держави під час урочистих заходів з нагоди Дня Конституції.

Петро Порошенко зазначив: готуючи цю ініціативу, він керувався трьома міркуваннями.

«По-перше, європейська та євроатлантична інтеграція чітко відповідають національним інтересам України. По-друге, орієнтацію на ЄС та НАТО підтримує абсолютна більшість громадян, про що переконливо свідчить динаміка громадської думки. Але при цьому, по-третє, існує очевидна загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин. І походить вона не лише від тих сил, які заслужили собі репутацію п’ятої колони», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, «серед політиків дедалі більше охочих поставити під сумнів наш чітко вивірений європейський курс, і окремі безвідповідальні політикани вже малюють необхідність повернення на Схід».

«Аби ніхто й не думав петляти, впевнений – це має бути прямим текстом зафіксовано в Конституції», – наголосив президент, висловивши впевненість, що в нинішньому складі Верховної Ради можливо зібрати триста голосів за це рішення.

Окрім того, голова держави заявив про важливість відображення в Основному Законі позиції по Криму. Він закликав Конституційну комісію активізувати роботу з підготовки відповідних пропозицій.

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.