Кривавий диктатор Лукашенко таємно склав присягу президента
У Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, який сфальшував результати президентських виборів.
На церемонію запросили кілька сотень людей. Серед них — пополічники узурпатора: вищі посадовці, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських ЗМІ…
Поклавши праву руку на Конституцію, Лукашенко склав присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила йому посвідчення президента Білорусі.
Тим часом, цивілізований світ не визнає результатів президентських виборів у цій країні, називаючи їх сфальшованими.
Україна також сказала своє слово про білоруські нечесні вибори. Так, 228 депутатів проголосували за відповідну Заяву. У тексті йдеться про те, що вибори не були ані вільними, ані чесними. Вони пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.
«Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян», – сказано в документі.
Верховна Рада України засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.
Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.
Також рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян. «Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси», – йдеться у Заяві нашого парламенту.
Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі. «Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України».
Всенародні протести у Білорусі тривають вже понад місяць — з 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Опозиція вважає переможницею виборів Світлану Тіхановську, яка під тиском білоруської влади була змушена виїхати в Литву.
Силовики жорстоко придушували протестні акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки й знову били.
Недільні акції — «Марші єдності» — збирають щонайменше кількадесят тисяч людей у центрі Мінська. Протести регулярно відбуваються в різних містах країни, страйкують і на білоруських підприємствах.
19 вересня омонівці затримали 400 людей.
Малюнок Андрія Петренка.
На цю тему: