Нардеп Попов, син якого пограбував магазин, за Януковича лякав мажорів судом Лінча
Народний депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Ігор Попов, 14-річний син якого Богдан 26 листопада спробував пограбувати продовольчий магазин у Києві (і за деякими даними, причетний ще до п’яти аналогічних злочинів), шість років тому писав на “Українській правді” блог про покарання мажорів за злочини судом Лінча. Про це замислився після того, як син тодішнього нардепа-регіонала Володимира Ландика Роман побив у ресторані Луганська модель Марію Коршунову.
“Якщо держава не забезпечує справедливість, суспільство само організовується для її відновлення своїми силами. В класичні часи Дикого Заходу, до прикладу, дієвим способом став суд Лінча – самосуд за гарячими слідами злочину. Щоб система не покарала юрбу лінчувальників, використовується колективна дія – коли злочинця б’ють всі присутні по черзі, а найбільш активні “судді” одягають маски.
Не здивуюся, якщо наступного разу мажора-дебошира виведуть із ресторану люди в масках та покарають трьома десятками ударів бит – по удару від кожного свідка. І суспільство при цьому підтримає саме лінчувальників, а не мажора, не дивлячись на прямі ознаки злочину. І подібні випадки стануть кращим запобіжником від рецидивів, аніж безпорадність правоохоронців та кругова порука політиків”, – писав тоді ще політолог Ігор Попов.
“У гірських країнах гарантією справедливого покарання була кревна помста. Злочинець, до яких би знатних сімей він не належав, розумів, що родичі жертви ніколи не пробачать йому. І це реально зменшувало кількість злочинів! Мотив особистої помсти домінує в кожному голлівудському блокбастері, і це підготувало суспільство до сприйняття її у реальному житті.
Українська історія пам’ятає Кармелюка, Довбуша та інших активних громадян, які задовго до Пентагону застосували доктрину R2P – “обов’язок захищати”. В ті часи та держава теж не гарантувала справедливості, і народні месники встановлювали її на своє бачення.
Ми розуміємо, як буде проводитися земельна реформа і куди запхають справедливість в часи скупки земельних наділів. Сільські повстання – жакерії – пройдуть двома хвилями: спочатку безпосередньо через тиск на селян при покупці, а потім – через пару років, коли стане зрозуміло, до чого призвела земельна реформа. За пару років будуть створені крупнотоварні сільськогосподарські виробництва, проведені “огородження”, а нинішні селяни будуть жити в резерваціях і займатися натуральним господарством.
Один мій товариш народився і виріс в латиноамериканській країні і кілька років тому переїхав до України. До цього часу кілька речей викликають у нього щире здивування. “У нас теж колись корупціонери купували собі дорогі автомобілі і хизувалися вкраденим у народу, – розповідає він, – проте одного разу кілька ночей підряд ці машини вибухали і горіли під радісні крики громадян. Після того казнокради хоча би перестали демонструвати свою безкарність”.
Прошу не розглядати цей блог як заклик до прямої дії, але лише як аналіз суспільних моделей поведінки у нерозвинутих суспільствах”, – йшлося в блозі Ігоря Попова, син якого зв’язався з поганою компанією і спробував пограбувати магазин у столиці.