“Найгірший авіаносець у світі” “Адмірал Кузнєцов” відправили на ремонт. Чи на металобрухт? (+відео)

Військово-морський флот Росії залишається без свого єдиного авіаносця. Важкий авіаносний крейсер “Адмірал Кузнєцов”, який осоромився безславним походом до берегів Сирії, де втратив під час заходу на посадку аж два винищувачі, відправляється на ремонт. Покращувати його технічний і бойовий стан будуть на судноремонтному заводі в Мурманську.

Згідно з контрактом, він має повернутися до лав бойового флоту РФ у 2021 році. Вартість ремонту поки не розголошують, однак експерти вважають, що на старий корабель доведеться витратити принаймні 50 млрд рублів – це майже $800 млн. Джерела у військовому відомстві називають вдвічі меншу суму – 20 млрд. До слова, побудова нового корабля класу корвет коштує дешевше – 15 млрд рублів.

Восени 2016 року “Адмірал Кузнєцов” здійснив перехід з Североморська до Середземного моря для участі в сирійській кампанії. Під час проходу через Ла-Манш з його труб валив підозрілий чорний дим, що дало привід заговорити про кепський технічний стан окраси бойового флоту Росії.

Вже під час бойової операції в Сирії авіаносний крейсер упродовж листопада-грудня 21016 року втратив два літаки, які базувалися на його борту. Спочатку МіГ-29, а потім Су-33 під час заходу на посадку виїхали за межі палуби і впали в море. Обидва екіпажі встигли катапультуватися.

Згодом виявилось, що свій перший літак таким самим чином “Адмірал Кузнєцов” загубив ще в 2005 році.

Військові експерти звертають увагу на конструкторські недоліки корабля, зокрема, надто коротку льотну палубу. І нагадують, що він заступив на бойову вахту ще за часів СРСР – у 1991 році. А закладений був у 82-му, тобто будувався 9 років.

Цікаво, що він чотири рази змінював своє ім’я. На верфі його заклали як “Ригу”, після смерті генсека ЦК КПРС Леоніда Брежнєва назвали на його честь, однак у 1987 році перейменували на “Тбілісі”. У 1990-му він нарешті став “Адміралом Кузнєцовим” і епопея з перейменуваннями скінчилася.

У 1995 році авіаносний крейсер, здатний нести на собі 40- літальних апаратів, відправили на патрулювання у Середземне море. Під час походу виникли серйозні проблеми з головною енергетичною установкою, через що корабель неодноразово втрачав хід, почали виходили з ладу різні корабельні системи. У 1996 році “Адмірал Кузнєцов” на два роки став на ремонт.

Західні експерти відзначають, що російський крейсер є жертвою тотального недофінансування армії у часи горбачівської Перебудови, саме цим і пояснюється його низька якість і постійні поломки. Через це “Адмірал Кузнєцов” нещодавно потрапив до “п’ятірки найгірших авіаносців в історії” за версією видання National Interest.

Зі своєю паровими турбінами, турбо- і дизельгенераторами він є морально застарілим. Авіаносці його класу, скажімо, американські типу “Німіц” (у США їх десять),  французький “Шарль де Голль” чи британський “Королева Єлизавета” оснащують атомною силовою установкою. На пару океанами разом з росіянами плаватимуть хіба що китайці.

Саме це може бути головною причиною, чому в Мурманську “Адмірала Кузнєцова” можуть без зайвого розголосу відправити у “відставку” – списати і порізати на металобрухт. Але скоріш за все, його будуть вимушено тримати на службі, оскільки мати на озброєнні авіаносець для Росії справа престижу.

Про бойовий флот США можна почитати тут:

Адмірал Дональд Трамп та його флот

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *