НАБУ вручило підозру Володимиру Омеляну, який «забув» про два будинки, BMW X5 і 8 мільйонів

Міністрові інфраструктури повідомили про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч.3 ст. 368-2 («Незаконне збагачення») та ст. 366-1 («Декларування недостовірної інформації») Кримінального кодексу.

Як повідомляє НАБУ, Володимир Омелян, який останні 18 років перебуває на державній службі, з 1.01.2000 р. до 26.04.2018 р. отримав 2,17 млн. грн. офіційного доходу. При цьому лише в період із 2008 року до 26.04.2015 р. він витратив щонайменше 3,45 млн. грн.

«Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи», – зазначається в повідомленні.

Йдеться про позашляховик BMW X5 2015 року випуску, а також готівку в сумі $90 тис. та 25 тис. євро. Загальна вартість цих активів на той час становила 4 млн. 230 тис. 500 грн.

Окрім того, слідство встановило, що міністр вносив недостовірні відомостей до декларацій про доходи. Так, за 2015 рік вартість незадекларованих активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3 млн. грн., а за 2016-й – понад 8 млн. грн.

В обидві ці декларації Омелян умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є. В е-декларації за 2015 рік також не відображено видатків на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. А роком пізніше міністр не задекларував факту постійного користування іншим заміським будинком та земельною ділянкою.

Окрім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу, зазначають у НАБУ.

Своєю чергою Володимир Омелян написав у Фейсбуку: «Якщо це найбільші «злочини», які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ані нашим громадянам, ані іноземним партнерам, ані керівництву країни».

«Щодо суті справи: за дивним збігом обставин її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком», – також зауважив міністр.

Фото Цензор.НЕТ

Про Володимира Омелян також читайте: 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *