НАБУ б’є на сполох: суди затягують 22 справи проти корупціонерів
Сотні резонансних справ або не завершено, або “не дійшли” до Феміди. Зокрема, немає вироків щодо обвинувачення колишніх керівників ДСНС, “діамантових прокурорів”, ірпінського “Чикаго”.
Суди досі не розпочали розгляд 22 із понад 80 антикорупційних справ, які розслідували детективи Національного антикорупційного бюро України.
Про це повідомляє НАБУ на своїй сторінці у Facebook.
“Судовий розгляд досі не розпочато у 22 із 81 справи, в яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направили обвинувальний акт до судових інстанцій”, – йдеться у повідомленні.
Серед причин “затягування” розгляду справ, окрім проблем із визначенням підсудності: відпустки суддів, неявка учасників процесу, тривалий розгляд апеляційних скарг на повернення обвинувальних актів. Втім, трапляються і випадки, коли більше року через різноманітні умисні причини просто не призначаються підготовчі судові засідання.
“Існують і «справи-рекордсмени», підготовче засідання в яких не призначається більше року. Зокрема, у кримінальному провадженні за обвинуваченням посадових осіб Васильківської РДА Київської області підготовче засідання призначено на 8 серпня, при цьому обвинувальний акт був переданий ще 30 червня 2016 року. Впродовж року судові засідання переносилися через хвороби і неявку захисників, звільнення суддів Верховною Радою України та неможливість формування нового складу колегії, а також обвинувальний акт повертався судом прокурору, проте це рішення згодом було скасовано апеляційною інстанцією”, – розповіли в НАБУ.
У відомій справі так званих «тернопільських прокурорів», за інформацією Бюро, також понад 8 місяців не можуть провести підготовче засідання. Впродовж цього часу засідання не відбувалися через неявку учасників процесу, а також численні клопотання сторони захисту. 19 травня суд вирішив повернути обвинувальний акт прокурору, за два місяці це рішення було скасовано в апеляційній інстанції.
Нині судові рішення ухвалені лише у 22 справах. Більшість із них – угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем, підкреслили у НАБУ.
Фото Кирила ХМІЛЬОВА