Медійники і правозахисники закликали владу відзвітувати про розслідування вбивств Гонгадзе і Шеремета
У річницю зникнення журналіста Георгія Гонгадзе портал «Детектор медіа», Інститут масової інформації, Центр громадянських свобод, Центр інформації про права людини, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, Донецький інститут інформації опублікували спільну заяву. Наводимо її текст повністю.
«Уже 18-й рік поспіль ми, журналісти і правозахисники звертаємося до українських високопосадовців з тими самими словами – розслідуйте нарешті до кінця вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Знайти і притягнути до відповідальності замовників обіцяли всі президенти та всі глави МВС і ГПУ. Але щороку повторюється те саме.
Нас, представників українських медійних, правозахисних організацій та журналістської спільноти, обурюють постійні пусті обіцянки і ми вимагаємо у Президента України, прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ та генпрокурора завершити розслідування і назвати нарешті замовників вбивства нашого колеги.
В очах усього світу справа Гонгадзе стала мірилом якості українського правосуддя. А для української медіаспільноти вона стала питанням здатності та наявності політичної волі держави покласти край безкарності за вбивства журналістів та гарантувати безпеку журналістської діяльності.
Ми звертаємося до керівників правоохоронних органів і вимагаємо максимально якісно і оперативно розслідувати найбільш болючі для суспільства справи вбивства Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета.
Ми хочемо почути публічний звіт влади про хід цих розслідувань, і чекаємо якнайшвидшого їх завершення і покарання винних.
Адже без розслідування цих справ ми не можемо говорити про довіру до влади та правоохоронної системи ні з боку журналістської спільноти, ні з боку українського суспільства.
Ми занепокоєні тим, що фізична агресія і напади на журналістів почали рости з наближенням виборів, а кількість розслідувань, вироків нападникам лишається на тому самому рівні і становить не більше 10% від кількості порушених справ.
Ми закликаємо владу системно вживати всіх заходів, необхідних для повноцінних і оперативних розслідувань порушень свободи слова, захисту права громадян на інформацію, а також закликаємо захищати діяльність журналістів».
На цю тему також читайте:
- День пам’яті українських журналістів. Схиляємо голови перед полеглими колегами
- Вшанували пам’ять полеглих журналістів. Відомі персони проігнорували акцію
- Вбивство Павла Шеремета. Є версії, затриманих нема
- Журналісти кращі за слідчих. Що нового про вбивство Павла Шеремета відкопало Slidstvo.Info (+відео)
- У Києві на мітингу вимагали розслідувати напади на активістів і журналістів