Литва заборонила трансляцію п’яти телеканалів російського RT

Литовська комісія з радіо і телебачення після рекомендацій міністерства закордонних справ повідомила у середу, 8 липня, що забороняє трансляцію в країні п’яти телеканалів російського державного мовника RT через його зв’язок з Дмитром Кисельовим, проти якого запроваджені санкції ЄС.

Заборона на трансляцію поширюється на п’ять різних телеканалів групи Russia Today: власне, сам RT, його версію RT HD, а також RT Spanish, RT Documentary і RT Documentary HD.

“Це рішення мотивоване не порушеннями, а тим, що Кисельов перебуває в списку осіб, які підпадають під санкції ЄС. Таке ж рішення було ухвалено в Латвії, а тепер і в Литві”, – повідомив голова комісії Мантас Мартішюс, передає dw.

Як повідомляє агентство “Інтерфакс”, рішення буде опубліковано і набуде чинності 9 липня, але в комісії прогнозують його оскарження. За словами Мартішюса, оскільки рішення припинити трансляцію ухвалено через санкції щодо Кисельова, а не через порушення з боку телеканалу, представники RT не брали участь у засіданні.

Дмитро Кисельов був включений до списку санкцій ЄС за його роль у поширенні кремлівської пропаганди, яка виправдовує анексію Росією Криму в 2014 році та агресію на Донбасі. Він очолює державну медіагрупу “Россия сегодня”, до якої входять інформаційне агентство “РИА Новости” і служба новин “Спутник”, орієнтована на зарубіжну аудиторію.

Нагадаємо, Латвія заборонила мовлення семи каналів RT 30 червня. Формальною причиною країна також назвала той факт, що телеканалами володіє Дмитро Кисельов, який перебуває під санкціями Європейського Союзу.

Малюнок Андрія Петренка.

Читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *