Литва направила до кордону з Білоруссю військовослужбовців

Влада Литви направила військовослужбовців до кордону з Білоруссю на тлі кризи з нелегальними мігрантами, які намагаються прорватися до ЄС.

Про це заявила міністр внутрішніх справ країни Агнє Білотайте, повідомляє DW.

Про кількість спрямованих до кордону солдатів влада не повідомила, пославшись на міркування безпеки.

Раніше Білотайте запропонувала запровадити надзвичайний стан у прикордонних районах через загрозу прориву біженців.

Цю пропозицію підтримала спікер Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен.

“Це міг би бути логічний крок в умовах, коли ми бачимо своєрідний другий етап гібридної атаки Олександра Лукашенка, тому що перший етап був успішно відбитий і Литвою, і Латвією, і Польщею, тому тепер йде пошук інших шляхів”, – зазначила вона.

Президент Литви Гітанас Науседа наказав зробити все можливе для запобігання можливим провокаціям на кордоні.

9 листопада Науседа зустрінеться з представниками уряду, прикордонного відомства, армії та спецслужб, щоб ухвалити подальші рішення щодо врегулювання ситуації на кордоні.

Президент Литви також провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою, під час якої пообіцяв підтримку у вирішенні кризи.

“Ми готові надати нашим сусідам будь-яку необхідну допомогу, щоб упоратися з цим викликом, пов’язаним із нелегальною міграцією”, – написав він у Twitter.

Президенти домовилися про регулярний обмін інформацією про ситуацію на кордонах та координацію дій у цьому зв’язку.

Нагадаємо, що вранці 8 листопада у Мережі з’явилося відео, як до кордону з Польщею висунулась велика колона мігрантів із країн Близького Сходу. За деякими даними, їх може бути понад тисячу.

Влада Польщі привела в бойову готовність Сили територіальної оборони, а президент Анджей Дуда скликав екстрену нараду з урядовцями. Пізніше у МВС повідомили, що мігранти намагалися прорвати кордон із території Білорусі, але цю спробу відбили.

Водночас у Держприкордонкомітеті Білорусі заявляють, що мігранти «покинули свої країни, оскільки їхні життя перебували в небезпеці», і з їхнього боку не було агресивних дій, а польські силовики нібито безпідставно «задіяли авіацію для психологічного тиску».

Польща, Литва та Латвія цього року зіштовхнулися із значним зростанням кількості нелегальних мігрантів із боку білоруського кордону.

З’являлися дані про те, що біженців до кордону організовано звозять силовики Лукашенкового режиму. Країни ЄС пов’язують це із санкціями проти білоруського диктатора та підтримкою лідера білоруської опозиції Світлани Тіхановської.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *