“Льоня-Космос” став рупором терористів: ексмеру Києва Черновецькому повідомлено про підозру (+відео)
Колишньому міському голові Києва Леоніду Черновецькому повідомлено про підозру за фактом публічних закликів та розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України.
Повідомляючи цю новину, Офіс Генприокурора стверджує: наступного дня після початку військової агресії РФ проти України ексмер столиці на власній сторінці у соціальній мережі «Facebook» розмістив публікацію про можливість і навіть необхідність визнання кордонів терористичних організацій – незаконних утворень «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка». Згідно з висновками судової лінгвістичної експертизи ця публікація містить публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України.
Досудове розслідування за вказаним фактом здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.
Нагадаємо: це вже друга за рахунком підозру Черновецькому. Як розповідав “Український репортер” ще у 2017 році, Генеральна прокуратура України здійснювала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного будівництва “об’єкта інженерної та транспортної інфраструктури” – вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві.
На думку слідства, у результаті незаконних дій колишнього Київського міського голови Леоніда Черновецького, який діяв в інтересах осіб із найближчого оточення екс-президента Януковича, територіальній громаді Києва завдано збитків на суму понад 250 млн грн.
На цю тему: Син Черновецького є співвласником компаній, що забудовують Київ
Генпрокуратура підозрювала, що Черновецький сприяв незаконному вилученню, зміні цільового призначення та передачі особливо цінних земель в оренду для будівництва так званого “гелікоптерного майданчика” на Парковій дорозі в Києві та заниженні орендної плати за землю, що призвело до знищення “об’єкта археологічної спадщини”.
За результатами розслідування, 14.07.2017 р. колишньому Київському міському голові Леоніду Черновецькому повідомлено про підозру за статтею “зловживання владою або службовим становищем”. Суд дав дозвіл на затримання колишнього міського голови Києва Леоніда Черновецького, щоб його доставити до суду для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу. Однак правової оцінки діям Черновецького так і не було дано.
За даними “Українського репортера”, на початку 1990-х років перші мільйони доларів Черновецький поклав до кишені після комбінацій з тодішнім верховним босом російського “Газпрому” Ремом Вяхіревим. Дивовижна угода стосувалася супербудівництва поблизу Києва.
Також додамо, що з Черновецьким, якого в народі називали “Льонею-Космосом”, зв’язано чимало різних скандальних історій, резонансних ситуацій і подій. Його багато критикували за те, що привів з собою на керівні посади в Києві так звану “молоду команду” – Олеся Довгого, Дениса Басса, Ірену Кільчицьку та інших.
Після звільнення Черновецького з посади його наступник – регіонал і “улюбленець” Азарова Олександр Попов – оприлюднив дані, скільки гектарів землі, парків втратила столична громада, як вона “збідніла” за той період, коли головним устолиці був Льоня-Космос.
У 2017 році Черновецький знову опинився в полі зору.
Черновецький відреагував у соцмережах на кримінальне розслідування щодо нього.
“Луценко (…) мститься мені за те, що на засіданні РНБО в 2008 році я в присутності всього Кабінету Міністрів і президента заявив, що він вимагає землю у мерів міст України і потім за хабарі віддає її бізнесменам. Луценкові нічого було відповісти, тому, коли президент вийшов із зали засідання, він несподівано підбіг до мене і кілька разів ударив”, – вважає Черновецький.
Раніше Грузія заявляла, що не видасть Україні Черновецького. Навіть у разі отримання такої вимоги, цього не може відбутися, оскільки він є громадянином Грузії. Про це сам написав у Фейсбуку колишній міський голова Києва.
Витоки одного із конфліктів між Черновецьким і Луценком, за даними “Українського репортера”, варто шукати у земельній сфері. Коли Луценко очолював МВС, мер Черновецький пообіцяв столичним міліціонерам поліпшити житлові умови.
Тодішньому начальнику київської міліції Віталію Яремі мер пообіцяв для міліції земельну ділянку біля звіринецьких пагорбів, поруч із музеєм війни, на бульварі Дружби народів. Однак згодом стало відомо, що цю землю міська влада продала фірмі, яку пов’язували з тодішнім зятем Черновецького. Нині тут триває будівництво.
Отака непослідовність Черновецького і розгнівала міністра Луценка, що й стало причиною відомого конфлікту на засіданні РНБО.
Відомі й деякі нюанси взаємин між Януковичем і Черновецьким. Соратниця Черновецького Ірена Кільчицька в інтерв’ю “Бульвару” сказала, що Янукович вимагав у Черновецького мільярд доларів. Тодішня дружина Черновецького Аліна Айвазова, коментуючи це питання своїй подрузі Кільчицькій, висловила припущення, що Черновецький — не той хлопець, що віддасть мільярд, він ще з Януковича зніме той мільярд.
Про екс-мера Києва Леоніда Черновецького, щодо якого Генпрокуратура розпочала розслідування, дуже влучно висловився колишній відомий дисидент, знаний громадський діяч, очільник Асоціації психіатрів України Семен Глузман.
Розмірковуючи в бесіді з головним редактором “Українського репортера” Леонідом Фросевичем про долю України, її минуле та сьогодення, Семен Фішелевич торкнувся діяльності деяких політиків, зокрема і Черновецького. Він дивується, чому інтелектуальний Київ двічі обрав цього чоловіка мером. “Це ж той Черновецький, над яким насміхалися, – згадує Семен Глузман. – “Ви смійтеся, а я “бабки” роблю. Я мільярди роблю!” – думав, мабуть, про себе Черновецький…”.