Київська облрада направляє додаткові кошти на розвиток регіону

Сьогодні, 30 травня депутати Київської обласної ради під час сесії внесли зміни до більш ніж двадцяти програм розвитку регіону в багатьох сферах, затвердивши ці документи.

Це, зокрема, стосується медицини, енергозбереження, будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури, індивідуального житлового будівництва у селах, природно-заповідного фонду, фізичної культури та спорту, національно-патріотичного виховання, соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, родин загиблих героїв, в тому числі й Небесної Сотні. Відтак було проголосовано і за зміни до обласного бюджету.

Нове керівництво обласної ради: Микола Стариченко (ліворуч), Тетяна Семенова (перший заступник), Ярослав Добрянський

Якщо за ці програми депутати проголосували без особливих заперечень, то з приводу двох інших спалахнули гострі дискусії. Наприклад, у «свободівців», зокрема у Євгена Чубука, були запитання щодо фінансування розвитку сільського господарства та сільських територій області.

Вони критикували пропозиції облдержадміністрації – виділити великі кошти (до 10 мільйонів гривень) на заходи, які не призведуть, як вважають “свободівці”, до реального підйому сільського господарства, ефективної підтримки аграріїв-трудівників. Скажімо, пропонувалося направити до двох мільйонів гривень на проведення аграрних виставок.

“Навіщо вкладати великі кошти у випікання паляниць і рекордних розмірів для експозицій? Кому це потрібно? – лунало у залі. Депутати також обурювалися, що в попередні роки цю програму (обсяг фінансування – приблизно 60 мільйонів) не було виконано, а нині – знову стара пісня.

Голова облдержадміністрації Олександр Терещук, який був присутнім у сесійній залі, намагався парирувати цю критику. Звертаючись до депутатів, він запитав, чому вони не розглянули цю програму  впродовж трьох місяців і лише сьогодні стали висловлювати претензії?

Вістря депутатської критики було спрямовано й на розробників обласної цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності «Безпечна Київщина».

В наступ пішов депутат (фракція «Солідарність»), екс-голова облдержадміністрації Олександр Горган, який привернув увагу до планів нової закупівлі начебто для систем відеоспостереження на автошляхах. І ці пропозиції є досить дивними, адже чиновники з виконавчої влади звідкілясь «узяли», що для підвищення безпеки на дорогах потрібні… супутникові телефони, жилети на кругленьку суму.

Водночас поліція, за словами Горгана, ці телефони не замовляла. «Навіщо ці супутникові телефони? Ми що, в пустелі живемо?», – обурювався Олександр Горган. А хто ж, цікаво, і на яких підставах формував замовлення?

Дещо раніше, на першому етапі впровадження систем відеоспостереження на дорогах області, за кошти бюджету було придбано 180 таких комплексів. Однак сьогодні працює лише декілька десятків. Основною причиною «простою» називають заборгованість обласного бюджету за роботу цих відеосистем, і вона складає два мільйони гривень.

Після обміну думками депутати вирішили все ж проголосувати за ці дві програми, водночас зробивши застереження, що фінансування заходів призупиняється до безпосереднього розгляду даних питань на засіданнях комісій, а також під час наступної сесії. Тоді й будуть з’ясовувати, навіщо на дорогах супутникові телефони.

Сесійне засідання вів Микола Стариченко, якого  було обрано на посаду голови Київської обласної ради 17 травня 2019 року. Нагадаємо, що того дня  депутатська більшість обласної ради таємним голосуванням звільнила голову облради Ганну Старикову і обрала нове керівництво на чолі з Миколою Стариченком. 30 травня Старикової на сесії не було. Перед початком роботи у залі зареєструвалося 63 депутати.

На фото: 30 травня, сесійна зала Київської облради. Перед початком сесії

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *