Заступник міністра Парцхаладзе запевняє: Держархбудінспекція працюватиме прозоро

Чи подолано тотальну корупцію в системі ДАБІ? Що зроблено? Півроку працює робоча група з реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю, яку створив Мінрегіонбуд.

До неї увійшли представники Держархбудінспекції, Державного агентства з питань електронного урядування України, Офісу ефективного регулювання, IDLO, TAPAS, інших організацій. Вже напрацьовано низку проблемних завдань, які мають бути вирішені, зокрема, питання публічної діяльності ДАБІ та відсутності єдиної е-системи у будівництві, ефективної роботи відомства…

Нагадаємо: заступник міністра Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе заявив, що саме зважає архбудінспекції. Це – непрозорість, неефективність контролю, а також низька якість послуг, тотальна корупція. “Без ефективного та прозорого контролю якісного розвитку будівельної галузі в Україні не буде…»

30 травня кореспондент «Українського репортера» поцікавився у заступника міністра, що вже зроблено у «війні» з тотальною корупцією ДАБІ.

-Підготовлено список нагальних проблем, які турбують громадян і які потребують вирішення. Їх біля двадцяти. Одна із них – прозорість в діяльності, – говорить Лев Парцхаладзе.

За його словами, в ДАБІ оновлять спеціальну комп’ютерну базу, щоб заявники змогли бачити рух вхідної  документації – хто конкретно з чиновників готував ту чи іншу відповідь, упродовж якого часу… У разі негативної відповіді на звернення, має бути неодмінно зазначено причини відмови.

Як каже Лев Парцхаладзе, сьогодні є чимало зловживань також і з боку архітекторів, експертних організацій, які під час підготовки проектної документації відступають від державних норм і стандартів, буває, що замість негативного висновку навмисно надають позитивний.

Наголосимо, що Всеукраїнська спілка виробників будівельних матеріалів, яку очолює Іван Салій, постійно говорить, апелюючи до урядовців, керівників правоохоронних відомств про засилля корупціонерів у лавах контролюючих структур, вимагаючи рішучого і оперативного реагування.

Зокрема, наприкінці 2018 року Іван Салій публічно звернув увагу генпрокурора Юрія Луценка на важливому: “Проблема не в забудовниках чи архітекторах. Все зло – від державних та муніципальних чиновників, монополій на енергоресурси та… від силовиків, включаючи прокуратуру і СБУ, їхніх «тітушок» та громадських активістів. Силовики і «смотрящі» від «коаліції» управляють дозволами, створюють проблеми, і за побори (з кожного квадратного метра) видають ці папірці з купою проблем, які потім самі ж і перевіряють, і забирають“.

Малюнок Андрія ПЕТРЕНКА

Читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *