Провідні будівельні компанії завітали до студентів на ярмарку вакансій

«Ви шукаєте роботу? Цікавить проходження виробничої практики? Тоді вам до нас!» Такими словами 23 квітня часто зверталися до студентів Київського національного університету будівництва і архітектури менеджери багатьох компаній та підприємств. Адже у вузі – вельми корисний захід: Форум роботодавців та День кар’єри.

А що цікавить майбутніх профі будівельної галузі, на якому виробництві мріють працювати після одержання дипломів?

Скажімо, другокурсник факультету автоматизації і інформаційних технологій Тарас Довгий (в майбутньому – інженер-електромеханік) зацікавився пропозицією від «Київміськбуду» та його підрядників. Каже, що вельми корисно було б набути тут хорошого досвіду, поглибити і закріпити на практиці знання.

-Студентів перш за все цікавить стабільний заробіток в успішній компанії, проходження практики, стажування, – коментує «Українському репортерові» подію директор департаменту кадрового забезпечення та секретаріату «Київміськбуду» Олександр Бабич. – Сьогодні у холдинговій компанії трудиться до семи тисяч працівників.

На ринку ми – одна із найпотужніших будівельних організацій, з величезною і славною історією. 70 відсотків будівель на території Києва зведено саме трудівниками нашого підприємства. Сьогодні акцент робимо на цивільному будівництві, на спорудженні житлових будинків, водночас не забуваємо і про соціальну сферу.

У нас є вакансії спеціалістів будівельного напрямку, архітекторів, і про це говоримо студентам. Що приємно, 70 відсотків працівників компанії є випускниками цього вузу різних років, звичайно. До нас йдуть на роботу тому, що пропонуємо стабільну і конкурентну зарплату, хороший соцпакет.

Під час Форуму роботодавців. Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій також розповідав студентам про переваги корпорації «Житлобуд». Разом з Іваном Миколайовичем агітували за це підприємство і фахівці компанії Катерина Бороняк (ліворуч) і Світлана Нисинюк.

Бачу, що група студентів підійшли до представництва заводу залізобетонних виробів акціонерного товариства «Домобудівний комбінат №4» корпорації «Житлобуд». Запитують про зарплату, чи комфортні умови праці, які є перспективи. А по хвилі, почувши відповіді, заповнюють анкети. Начальник відділу кадрів заводу каже мені Світлана Нисинюк:

-Ми з розумінням ставимося до того, що молодь відразу ж хоче знати, що буде у їхньому гаманці, адже життя сьогодні не є солодким. Так, ці юнаки та дівчата після вузу ще не все уміють в будівництві, але ж у них є велике бажання знайти себе там, де є розвиток, можливості проявити свої здібності, досягнути висот у кар’єрному зростанні.

Ми пропонуємо їм хороші зарплати, тимчасове житло, безкоштовне медобслуговування в поліклініці, соціальні пільги… А потрібні нам інженери, виконавці робіт, економісти, технологи, майстри…

Неподалік київська компанія «Terra» рекламує свій напрямок… Агов, майбутні архітектори, де ви? У цій солідній організації, яка проектує житлові комплекси, також чекають на вас і переконують, що допоможуть вам опанувати новацію – BIM-технології в проектуванні та будівництві (Building Information Model) — інформаційне моделювання будівлі.

Словом, фронт робіт для молоді – величезний. Ось і гранди закликають: є цікаві інженерно-технічні вакансії! Менеджери Промислово-будівельної групи «Ковальська» аргументовано розповідають про основні переваги компанії.

Зокрема, тут є дуже багато програм для розвитку, які добре мотивують молодих фахівців, перспективних студентів. Дізнаюся, що у структурі компанії діє інноваційний інженерно-технологічний центр, якому потрібні фахівці, ось сюди також запрошують тих, хто відзначається креативним мисленням, хорошими знаннями.

На форумі виступає ректор КНУБА, професор Петро Куліков.

До речі, якісна підготовка спеціалістів для країни, які б швидко адаптовувалися до виробничих умов, вдосконалювали набуті знаннія, було і залишається головним завданням Київського національного університету будівництва і архітектури, наголошує в коментарі «Українському репортерові» ректор, професор Петро Куліков.

-Ви бачите, що під час Форуму роботодавців є багато підприємств, які зацікавлені у наших кадрах, – говорить Петро Мусійович. – Це й Промислово-будівельна група «Ковальська», й Укрбуд, і Домобудівний комбінат №4, і “Київміськбуд”, а також інші потужні компанії. Нинішній захід є традиційним, щорічним.

Радію з того, що майже всі наші випускники працевлаштовані. Студенти – майбутні архітектори – вже починаючи з 5-го курсу мають «прописку» в різних архітектурних майстернях.

Водночас до нас приїжджають й іноземні фірми – запрошують на роботу наших випускників. Тим не менш, університет орієнтується на вітчизняного виробника, оскільки розбудовувати країну повинні наші спеціалісти. Я упевнений, що за будівельниками, архітекторами, інженерами – майбутнє…

У центрі студентської уваги упродовж кількох годин – фірми, компанії, організації, заводи. До університету завітали, зокрема представники компаній «7CI Group», «Вентс», «Дніпро-М», держпідприємства «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва», ТОВ «Ульма Опалубка Україна», «Фомальгаут-Полімін» та інші.

«Український репортер» поцікавився у першого віце-президента Будівельної палати Станіслава Сташевського враженнями від Форуму роботодавців.

– Ми бачимо, що сьогодні є хороше «стикування» науковців, освітян і виробничників-роботодавців – вони чують і розуміють один одного. Середня, Вища школа чують запити роботодавці, а ті своєю чергою розуміють, що мають зробити, аби не було відтоку кадрів. Таким чином університет досягає своєї мети – поповнює галузі країни добре підготовленими фахівцями, – розмірковує Станіслав Телісфорович.

В унісон темі мені пригадалося висловлювання президента Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Івана Салія: «Міць держави – економіка. Економіка – це завод і будівельний майданчик. Саме вона диктує майбутнє».

Іван Миколайович також завітав на цей форум, із зацікавленням спілкувався з підприємцями, вченими, а студентам говорив, що «життя творять оптимісти. Будівельник якраз і є професійним оптимістом».

Микола ТАРАСЕНКО

На фото: фахівці Промислово-будівельної групи «Ковальська» на Форумі роботодавців.
Фото: «Український репортер»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *